İşlek dedikoducuları Allah’a havale etti

İşlek dedikoducuları Allah’a havale etti

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, belediye işçilerinin maaşlarının ödenmemesi ile ilgili dedikodu söylentilerine sert çıktı. İşlek, “Haysiyetsizsiniz, onursuzsunuz, müfterisiniz, kalbi bozuk yalancılığın dünya şampiyonusunuz. Hepinizi manevi olarak Yüce Allah'ıma havale ediyorum.” dedi.26.02.2020 09:20

İŞLEK ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, belediye işçilerine maaş ödenmemesi ile ilgili dedikodulara son noktayı koydu. İşlek, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla adeta ateş püskürdü. İşte İşlek’in o paylaşımı: Kamuoyuna duyuru; Her ayın 15. günü belediye işçilerimizin 1 aylık maaş bordroları Belediye şirketimiz tarafından puantaj hesabına göre yapılmaya başlar, fazla mesailer hesaplanır, 18 ve ya engel ayın 19'unda maaşlar hiç aksatılmadan ödenir. Bu 10 aydır aynı şekilde oluşur.

 

MUHASEBE HATASI VAR

“Sadece bu ay Bordro düzenleyen muhasebeci % 4 zamlı bir şekilde maaş bordrolarını yapması gerekirken yanlışlıkla eski zamsız maaş bordrolarını düzenlemiş ve belediyemiz hatayı fark eder etmez tekrardan yeni bordroların yapımına geçilmiştir. Dolayısı ile 18,19 gibi ödenmesi gereken maaşlar maalesef yarın (bugün) ödenecektir. İlgili muhasebeci bu büyük yanlışlıktan dolayı işten çıkartılmıştır.

 

“BU SEFERKİ YALANLARI;”

Fakat maalesef bu yanlışlık sonucu mağdur olan işçilerimizin motivasyonlarını bozmak ve siyasi hesaplarını, içlerinden çıkaramadıkları yarayı, her türlü gelişmede haysiyetsiz ve onursuzca kullanmaya çalışan İftiracılar, idrak yolları enfeksiyonu geçirmeye devam etmektedir.

Bu seferki yalanları;
1- belediye battı,
2- belediye 5 proje birden yapacağına işçinin maaşını ödesin
3- belediye şirketinde yolsuzluk var, şirketi iflas ettirdiler vs vs vs.

 

“İYİ NİYETLİ DEĞİLSİNİZ”        

Hatta Kuran-ı Kerim'den bahsedip, Hadisle işçi terinden bahseden aciz insanları da artık iyi niyetli görmemeye başladım. Ayıptır. 1 Mayıs 2019 tarihinde geriye dönük ödenmemiş 2 yıllık tüm haklarını, para biriktirerek 1 Mayıs bayramında işçi alacaklarını sıfırlayan ben, İşçisiyle 10 aydır bağdaş kurup yer sofrasında şantiyelerde yemek yiyen ben, borcu harcı olduğunda sıkışan işçilerine cebinden yardım edip mağduriyetlerini gidermeye çalışan ben, motive edebilmek için inisiyatif kullanarak her proje sonrası ödül ikramiyesi veren ben şimdi size diyorum ki; Haysiyetsizsiniz, onursuzsunuz, müfterisiniz, kalbi bozuk yalancılığın dünya şampiyonusunuz.


“İŞÇİLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM”

Hepinizi manevi olarak Yüce Allah'ıma Havale ediyorum. Sizin bu onursuz siyaset, iftira, yalan, dedikodu mekanizmanızı bitirinceye kadar Allah şahidim olsun ki, her seferinde fazlasını hak ettiğiniz bu sözleri yüzünüze çarpacak, sizleri her seferinde bu aziz milletin önünde rezil edecek, millete sığınacak ve her şeyi ama her şeyi bu şeffaflık ve samimiyetle götüreceğim. İşçi kardeşlerimden muhasebeci hatasından dolayı da 1 haftalık mağduriyetleri için tüm Korkuteli halkı önünde özür diliyorum. Takdir sizin Hüküm Allah’ındır.” İfadelerini kullandı.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.