İşlek, Güreş maliyetini açıkladı

İşlek, Güreş maliyetini açıkladı

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşlerinin maliyetini ve yardım yapanları sosyal medya hesabından açıkladı. 06.09.2019 12:01

Güreşler öncesinde kimlerin yardım ettiğini destek verdiğini açıklayacağını belirten Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek geçtiğimiz gün akşam şahsi sosyal medya hesabı üzerinden bu açıklamayı yaptı.

 

Güreşçilere  ödenen toplam ücret 492.810 TL

 İşlek; “ Tüm Korkuteli’mize ve Türkiye’mizdeki Yağlı Güreş camiasına açıklamamızdır. 31. Altın Kiraz Güreşlerimizin organizasyonu ile ilgili tüm detaylar ekde bilgilerinize sunulmuştur. Daha fazla ve ayrıntılı bilgi isteyen vatandaşlarımız Güreş Komitesi Başkanınız Sayın Ogün Taş Beyle irtibata geçebilirler. 67 başpehlivanımız ve 852 güreşçimize ödenen toplam ücret 492.810 TL'dir. Hepsi şahıslarına imza ve makbuz karşılığı ödenmektedir." dedi.

 

Derneğimizin Kasasında 305.140 TL parası mevcut

İşlek; Tüm organizasyonun, reklam, promosyon, ses, görüntü sistemleri, matbaa giderleri, yemek bedelleri, sesli araç kiralama ve giydirme vb. bedellerin toplamı 174.600 TL olup Belediyemiz tarafından karşılanmıştır. Osman Petrol giydirilmiş araçların 12.000 TL karşılığı yakıt desteğini vermiştir. Güreşlerimiz ile ilgili katkı koyan ve resmi olarak girişleri yapılan bağış, yardım, satış standları kiralama ve Reklam gelirleri toplamı 797.950 TL'dir. Güreşler için kurulan yeni derneğimizin Kasasında 305.140 TL parası mevcut olup 32. Altın Kiraz Güreşlerimiz için hazır olarak beklemektedir.” İbarelerini kullandı.

 

Seyirci kapasitesi için elimizden geleni yapacağız

İşlek;  “Bu sene 9.000 civarındaki tribün kapasitesini 11.800'e çıkarmamıza rağmen gelen 20.000 üzerindeki seyircimizden içeriye giremeyen vatandaşlarımızdan tek tek özür diliyorum. Keşke 20-30 bin kapasiteli bir stadımız olsaydı da kimse üzülmeseydi. Önümüzdeki sene çok daha fazla seyirci kapasitesi için elimizden geleni yapacağız. Hiç merak etmeyiniz. Şundan emin olunuz ki Peygamber Sünneti olan bu manevi organizasyonun en şeffaf ve en adil güreşleri maddi ve manevi olarak Korkuteli’nde yaşayacaktır.

 

Korkuteli için dualarınızı eksik etmeyiniz

Her sene bir üst düzey organizasyonla 3-4 yıl içerisinde sadece Türkiye’de değil tüm dünyada konuşulacak olan Korkuteli için dualarınızı eksik etmeyiniz. Güreş komitemize, belediye personelimize, emniyet güçlerimize, güreş federasyonu görevlilerine, Basın mensuplarımıza, katılım sağlayan başta Korkutelili hemşerilerimiz olmak üzere, uzakdan yakında teşrif eden tüm misafirlerimiz ve tüm protokolümüze, Peygamber Sünnetimize katkı koyan tüm sponsorlarımıza saygı ve teşekkürlerimle.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.