İşlek Hilal Masa ve Cumhureli’ni anlattı

İşlek Hilal Masa ve Cumhureli’ni anlattı

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Hilal Masa ve Cumhureli projelerini anlattı. İşlek “Cumhureli Projesi Maksimum yılbaşına kadar tüm fonksiyonları ile başlamış olacak.” Dedi. 18.09.2019 09:20

İşlek; “Hilal Masamıza gelen vatandaşımız ama sözlü ama yazılı müracaat ettiği anda sisteme göre girişi yapıldığı anda vatandaşımızın cep telefonuna SMS olarak şu kayıt numara ile bilginiz alınmıştır denilecek ve hangi alanla ilgili ise atıyorum Park Bahçeler ile mi ilgili o birimi müdürümüzün ve ilgili başkan yardımcımızın cep telefonuna bildirim düşecek. Ondan sonra bizim müdürlerimizin ve başkan yardımcılarımızın iki alternatifi var. 24 saat içinde ya o olumsuzluk ve şikâyetleri yerine getirmiş yani olumlu bir şekilde vatandaşa bildirim yapılacak. Yani “16-09-2019’daki şikâyetiniz giderilmiştir” denilecek, ya da şu şu sebepten dolayı olumsuz denilecek.” dedi.

 

DİSİPLİN SUÇU HALİNE GELECEK

İşlek; “Ya da müdürlerimiz baktı, onu o an için değil de bir planlama dahilinde yapmaları gerekecek. Neyse o tarih işleminiz şu tarih, itibari ile yapılacak denilecek. Ayrıca o program şunu da yapacak ilgili müdüre ve başkan yardımcısın şu tarihten beri bekleyen şikâyetiniz var” diye bildirim gönderecek. Eğer bitmez ise vatandaşa söz verilip yapılmaz ise bu bizim içimizde disiplin suçu haline gelecek. Bu sistemi 6 belde belediyemizde de yapacağız.” dedi.

 

MAKSİMUM YILBAŞINA KADAR BAŞLAYACAK

İşlek; “Cumhureli Projemiz; Bayan arkadaşlarımız eskiden kreş olarak kullanılan bir yer vardı. Daha sonra kapatıldı. Biz belediye olarak orayı kiraladık. Şimdi yarın itibari ile oranın tadilatına başladık. Orda bizim Cumhureli Projemiz başlayacak. İnşallah evde sağlık bakım, engelli birimleri, her mahalle de etüt evlerinin açılması. Kişisel bakım, aş evi, gibi sistemin olacağı Cumhureli Projesinin yönetileceği bina olarak orayı seçtik. Bayan işçi veya kadrolu işçi arkadaşlarımız orada çalışacaklar. Maksimum yılbaşına kadar tüm fonksiyonları ile başlamış olacak.” dedi.  

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.