İşlek seçimi kazansın diye İSTİFA ETTİM

İşlek seçimi kazansın diye  İSTİFA ETTİM

İlçede belediye başkan adaylarının seçim çalışmaları sürerken, geçtiğimiz hafta sonu ilçe gündemi Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Moğol’un istifasını açıklaması ile sarsıldı. Moğol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “İşlek’ in kaybetme sebebinin şahsım olacağının söylenmesi üzerine istifa ettim” dedi.12.03.2019 10:35

“KOLTUK MERAKLISI DEĞİLİM”

Ak Parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran’ın belediye başkan adaylığı için istifa etmesi sonucu, Ak Parti’nin tecrübeli isimlerinden Mehmet Moğol ilçe başkanı olmuştu. 19 Aralık 2018 tarihinde ise ilçe başkanlığı görevine resmen ataması yapılmıştı. Yaklaşık iki buçuk aydır Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Moğol geçtiğimiz hafta sonu olay yaratan bir açıklama ile ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Moğol sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “ Bugün genel merkezimizden gelen koordinatör ve milletvekilimizin talimatı üzerine Cumhur İttifakı Adayı Ömer İşlek’ in çalışmalarında yeteri kadar çaba göstermediğim ve ilçe başkanlığına devam etmem durumunda Ömer İşlek’ in kaybetme sebebinin şahsım olacağının söylenmesi üzerine istifa ettim.” İfadelerini kullandı.


TOPLU İSTİFA BEKLENİYOR

Moğol: “ Cumhur İttifakının şahsımdan dolayı zarar görmemesi için ve koltuk meraklısı olmadığımızı göstermek için ilçe başkanlığı görevimden istifa ettim. Kamuoyuna saygıyla duyururum.” İfadelerini kullandı.  Belediye başkan adaylarının seçim hazırlıkları sürerken Moğol’un istifa haberi Ak Parti’de deprem etkisi yarattı.  Bu açıklamanın ardından ilçe teşkilatı tarafından; “ Hepimiz Mehmet Moğol’uz” sloganı ile paylaşım yapılması üzerine siyasi kulislerde Ak Parti İlçe Teşkilatında toplu istifa yaşanacağı iddia edildi. Parti tüzüğü gereği ilçe başkanlığı görevi Hüseyin İyican’a bırakılsa da, Moğol’a yakın bir isim olan İyican’a ilçe başkanlığı görevinin asil olarak verilmesi beklenmiyor. İlçe Başkanlığı için isimleri geçen Kemal Sancaktar bu görevi istemediğini belirtirken, bir diğer isim Celal Koç ise konu ile ilgili yorum yapmak istemediğini belirtti.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.