İşlek ve Manavoğlu birbirine girdi

İşlek ve Manavoğlu birbirine girdi

Korkuteli Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısına Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ve Saadet Partisi Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu'nun atışmaları damga vurdu. Mecliste oldukça gergin anlar yaşandı. 04.12.2019 08:57

İŞLEK VE MANAVOĞLU GERİLDİ

Meclisin önemli gündem maddelerinden bir tanesinde belediyenin borçlanma talebi görüşüldü. Fen İşleri Müdürlüğü’nün 28 Kasım 2019 tarih ve 903 sayı numaralı yazısında yer alan 11. Gündem Maddesinde; Korkuteli Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere iş makinesi ve kamyon alımı için 2 buçuk milyon TL borçlanma yetkisi talebi görüşüldü. Bu gündem maddesi İşlek ve Manavoğlu arasındaki gerginliğinin fitilini ateşledi.

 

BELEDİYEYİ BORCA BATIRDINIZ

Manavoğlu, “Zaten borcunuz çok, on bin lira kredi çektiniz mal pazarı için, pazaryerleri için onayı verdik. Belediyenin durumunu da iyi kötü biliyorum. Borç batağında gibi. Sağ olun iyi yatırımlar yaptınız, borca batırdınız güzelce. Biz bunları hibe olarak alalım. Alamazsak ondan sonra biz burada mecliste onay vereceğiz. Kamyon ihtiyacımız var doğru. Bizde üç, dört tane kamyon kiralıyorduk. Greyder var, kepçe var, hibeleri alamazsak öyle geçirelim bu krediyi. Kredi ile batırmayalım belediyeyi. " dedi.

 

SENİ AĞIR CEZADA YARGILATIRIM

İşlek, “Borç batağına batırdığımda yok, 52 tane köyün 24'üncüsündeyim. Sabah altı, gece bir çalışıyorum. Aynı belediye,aynı para geliyor aynı personel iş yapılıyor. Kesintinin dışında ödeme yapıldı. Göreceksiniz denetleme raporunda. Bu lafını da bir sonraki mecliste denetim raporundan sonra sana yedireceğim siyaseten. Yangından mal kaçırıyorsun dedin bak Mehmet Bey Korkuteli'ni kaşıma, etrafına da söyle Korkuteli’yi kaşıma bana siyaset yaptırma. Seni ağır cezada yargılatırım.” dedi.

Aralık ayı toplantısının en önemli gündem ve en çok tartışma yaratan maddelerinden biri Kanal Korkuteli projesi ve kredi oldu. Proje kapsamında Barajdan, İmrahor mahallesine kadar uzanan Korkuteli deresinin DSİ'den devri istenecek. DSİ’den devir alınması için yapılacak iş ve işlemlerde Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’e yetki verilmesi hususu görüşülüp karara bağlanması,  meclis üyelerine sunuldu.

 

BU MECLİS SORUMLUDUR

 Bunun üzerine söz alan Saadet Partili Manavoğlu, "Can ve mal güvenliğinden bu kararı alan meclis sorumludur. Daha çok değil geçen sene siz Korkuteli'de değilken, sayın Lütfü Yapıcı'ya vekalet verdiğiniz zaman siz görmediniz büyük bir sel geldi. Alaaddin Mahallesinden Çetelenin dere deriz  biz oraya. Bu dereden gelen selde Lütfü Yapıcı ve ben oradaydım. Kendisi biliyor inanın yaptığınız bütün bentleri yıkar. Burada bu işin yapılması kesinlikle seçimde taahhüt verdiğiniz için yapıyorsunuz. İlerde doğabilecek can ve mal kaybından bu meclis sorumludur." dedi. Ve görüşülen madde ile ilgili kararlarının olumsuz olduğunu ifade etti.

 

İŞLEK BİLGİ VERDİ

İşlek, “Mehmet Bey, Hollanda denizin altında. Burada yapılacak sistemde balon sistemi olacak. İki tarafta kanalizasyon yapıldıktan sonra, iki tarafında sensörler var üstünden.  Bırakın manüel açılmayı bu sensörler arka tarafından gelecek miktarı bilgisayara yazıyorsunuz 30 cm gördüğü zaman balon açılsın dese 30 cm'de, 50 cm veriyorsanız 50 cm'de Hollanda'da var bu sistem kullanılıyor . Tüm Türkiye değil, tüm dünya kullanıyor bu sistemi.Ayrıca Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve DSİ Bölge Müdürlüğü yetki devri yapıyorsa bunu bazı kısaslar koyuyor. Teknik raporu hazırlayacaksın, taşkınlarda o baraja açılmasında yüksekliğini, sığlığını oynayamazsın gibi bir sürü kıssası var. Teknoloji öyle bir şeye gitti ki denizin altına otopark yapılıyor. Şimdi bir selle ilgili şeyi de bırakın seli diyorum. Suyu kanalın içinde suyu 30 - 40 cm gördüğü anda balonlar zaten otomatik olarak açılıyor, bütün su sellerle birlikte gidiyor. " diyerek teknik bilgi verdi.

 

BUNUN MALİYETİNİ ÇIKARTTINIZ MI?

Söz alan Manavoğlu, "Sayın başkan inanın barajın suyu zaten meyvelere yetmiyor. Meyve bahçelerine bakın bu elzem bir şey değil, bunun maliyetini çıkarttınız mı? Biz bunun için sizin anlattığınız sensörlerle ilgili öyle bir anlattınız ki marstaymış gibi hissettim. Marsta zannettim kendimi demesi üzerine İşlek, "Ben göndereceğim seni merak etme, ayada göndereceğim merak etme." dedi.

 

MEMLEKETİMİZİN KADERİ İLE OYNAMAYALIM

Bunun üzerine Manavoğlu, " Tamam beraber gidelim. Sayın başkanım zaten bu bütçenin altından biz kalkamayız. Ve bizim bahçeler susuz, inanın dört su ile bu memlekette dört su veriyor sulama birliği. Zaten suyumuz yok, baraj dolmuyor. Uçuk projelerle memleketimizin kaderi ile oynamayalım. Suyu nerden alacaksınız?" dedi.

 

ASAT'TAN PARA İLE DE DOLDURABİLİRİM

İşlek, " Kaderi ile oynayacağız öylemi. Şimdi memlekette ben susuyorum, susuyorum yedi aydır. Kaderi ile oynuyoruz diye şov yaptın öylemi. Şovunu yaptın.  Gerçekleri söylemiyorsun, sen milleti kandırıyorsun neden kandırıyorsun biliyor musun. Burada benim esnafım, her gün sabah 136 tane büyük turist arabası Antalya'dan, Alanya dan, Kemerden, Manavgat'tan oradan çıkacak burnumuzun dibinden Pamukkale'ye gidecek günde 7 bin tane turist demek bu.  Akşamleyin Antalya'ya dönecek benim ilçemin içerisine  getirmek için bir tane yok. İçeride Venedik var. Esnafa gelecek yok, bir su bir kereye mahsus dolacak, bu ASAT'tan para ile de doldurabilirim ben. Havuz gibi düşünün çünkü orada işletmesini de yapacak. Bu suyun bedelini de ödeyebiliriz biz. Bu işin tarımla ne alakası var? O zaman bizim havuzun içerisine koyduğumuz suyu da oraya koymamıza gerek yoktu." dedi.

 

DİKİLİ BİR AĞACIN YOK, KONUŞUYORSUN

Manavoğlu, "Sayın başkanım bizim memleketimiz kuraklık döneminde olan bir memleket. Bakın dikili bir ağacın yok, konuşuyorsun. Atıyorsun, ben atmıyorum  bu mecliste en az 4/3 kişinin meyve ağaçları var bu memlekette, barajdan sulanıyor. Senin sevdan yüzünden o ağaçlar kuraklık çekmesin onu istiyorum ben. Suyu nerden getireceksin?

 

İşlek: Göreceksin nereden getireceğimi. Ona da inanmayacaksınız ayağını öyle bir batıracağım ki bastığım yerin altında sen kalacaksın siyaseten merak etme tamam mı? Olay bitmiştir.

 

Meclisin diğer önemli gündem maddesinde ise belediyenin borçlanma talebi görüşüldü.

Fen İşleri Müdürlüğü’nün 28 Kasım 2019 tarih ve 903 sayı numaralı yazısında yer alan 11. Gündem Maddesinde; Korkuteli Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere iş makinesi ve kamyon alımı için 2 buçuk milyon TL borçlanma yetkisi talebi görüşüldü.

 

KREDİ İLE BATIRMAYALIM BELEDİYEYİ

Bu madde ile söz alan Manavoğlu, " 9 ay kadar belediyenin kendilerinde olduğunu, 1 kamyon Mercedes,2 tane Çevre ve Şehircilik Bakanlığından süpürme aleti aldıklarını ifade ederek, "Bu süre içerisinde siz daha hiç hibe alamadınız. Bu kadar aranız iyi madem Ankara'yla, hani çalışma yapıyoruz dediniz ya, yapın çalışmanızı müracaatlarınızı bakanlığa, aranızın iyi olduğu bakanlarla alın hibelerinizi alamazsanız da meclis burada. Kamyon ihtiyacı var onu da söylüyorum. Zaten borcunuz çok. On bin lira kredi çektiniz onayı verdik size mal pazarı için, Pazaryerleri için belediyenin durumunu da iyi kötü biliyorum. Borç batağında gibi. Sağ olun iyi yatırımlar yaptınız Borca batırdınız güzelce. Yalnız, bu hibeleri alalım, alamazsak ondan sonra mecliste onayı vereceğiz. Kamyon ihtiyacımız var doğru. Kiralıyoruz bizde üç dört tane kamyon kiralıyorduk. Greyder var, kepçe var. Hibeleri alamazsak öyle geçirelim bu krediyi. Kredi ile batırmayalım belediyeyi" dedi.

 

BORÇ BATAĞINA BATIRDIĞIMDA YOK

İşlek, Sen en son ne zaman baktın, belediyenin borcu alacağı ne biliyor musun? Ağzından çıkanı kulağın duyacak. 49 buçuk milyon yerde, çok bildiğiniz muhasebede 10 trilyon yanlışlık yapılmış. Aldığınız borçların faizini bile girmemişsiniz. 59 trilyon ile aldık. 5 trilyon 885 bin lira ben yedi ayda borç ödedim. Yılsonunda denetimde bakarsın. Denetim raporunda borç mu ödedim İller bankasından gelen kesintimi görürsün. Ben hayatımda hiçbir zaman yalan söylemedim. Borç batağına batırdığımda yok, 52 tane köyün 24'üncüsündeyim sabah altı gece bir çalışıyorum. Aynı belediye aynı para geliyor aynı personelle iş yapılıyor” dedi.

 

SENİ AĞIR CEZADA YARGILATIRIM

İşlek, “ Kesintinin dışında ödeme yapıldı. Göreceksiniz denetleme raporunda. Bu lafını da bir sonraki mecliste denetim raporundan sonra sana yedireceğim siyaseten. Yangından mal kaçırıyorsun dedin bak Mehmet Bey Korkuteli'ni kaşıma, etrafına da söyle Korkuteli’yi kaşıma bana siyaset yaptırma. Seni ağır cezada yargılatırım. Efendi ol elimden geleni öyle bir yaparım ki Korkuteli sokaklarında sen ve avanen dolanamazsın. Korkuteli’nin önünü tıkayamazsınız. Ayıptır Mehmet bey, Borç batağına batırdın, onu yaptın, bunu yaptın çok güzel dedin. Ne yaptım ben köylerde. Otuz otuz altmış bin lira Korkutelispora bağış yapmazsan senin ruhsatını vermem diye birilerini tehdit mi ettim güreşlerde.   Şahit olarak önümüzdeki mecliste o dosyayı getireceğim sana. Şahit getirecekler buraya buradan da ağır ceza hakimliğine göndereceğim seni. İmzalarını da göndereceğim" dedi.

 

Manavoğlu: Elinden geleni yap, göndermezsen namertsin varsa elinde bir şey.

 

İşlek: Namerti göreceğiz önümüzdeki Ocak ayında tamam mı, usulsüz imzalarını da göreceğiz.

 

Manavoğlu:  İstersen dökelim hepsini, benim abdestimden şüphem yok.

 

İşlek: Abdest almamışsın ki adamı çağırmışsın demişsin ki ruhsatını almak istiyorsan belgesi var otuz otuz altmış bin tl Korkuteli spora bağış yapacaksın demiş Herif ağlayarak geliyor. ben otuz otuz altmış verdim. Şahit misin kardeşim dedim adam dedi ki ben mahkemeye gidip Mehmet Manavoğlu'nun gelip güreşler için para vermezsen ruhsatını alamazsın dediğinin şahidi var.

 

Manavoğlu: Külliyen yalan, kim dediyse çıkar karşıma çıkarmazsan da sen namertsin .

 

YEDİ AYDIR SİYASET YAPMIYORUM

İşlek:  Mahkemeye söylersin mahkemeye gidecek. Benlik bir şey yok, ben sana olayı söylüyorum adamın ifadesini söylüyorum. Ben o adamı bir dahaki mecliste getireceğim buraya oradan da diyeceğim ki al kardeşim sana makbuzları git bunu savcılığa ver bütün Korkuteli rahatlasın. Madem yedi aydır ben dişimi sıkıyorum yedi aydır siyaset yapmıyorum tamam mı? Ey buradaki esnaf güreş için sizden gelinip baskı yapılarak, para alındımı alınmadı mı geçen seneki güreşler için.İskan için ona buna bilmem ne ikişer üçer bin lira müteahhitlerden para istendi mi istenmedi mi?

 

Manavoğlu: İsteyen namerttir, istenmeden istendi diyende namerttir.

 

KORKUTELİ'NİN ÖNÜNÜ TIKAYAMAYACAKSINIZ

İşlek: “25 yıllık siyasi hayatımda hiçbir zaman blöf yapmadım, hiç blöf yapmadım, belgesiz hayatta iftira atmadım bir Müslümana hayatta iftira atmadım Fetö artıklarınızı da ses kayıtlarını da seçim kampanyası yapmadım. Senin avenelerin Cuma mesajlarının altında küfürbaz bir şekilde yorumlarını silmeyecek şekilde haysiyet ve onurumu da bir kenara bırakmadım. Sizin yaptığınız siyaset Mehmet Bey siyaset değil. Dolayısıyla siz bu Korkuteli'nin önünü tıkayamayacaksınız.  Ben size bu mecliste çiftçilerle ilgili, köylülerle ilgili esnafla ilgili şov da yaptırmayacağım.  Şovun kralını ben sana göstereceğim diyorum sen bana inanmıyorsun açıkça söylüyorum sıkıntı yok. Göreceğiz bakalım bu saatten sonra hodri meydan madem sen kalkıyorsun burada. Bir şey yapmaya çalışıyoruz her şeyimiz şeffaf diyoruz açın bakın diyoruz hala belaltı siyaset, erkek gibi isim vererek erkek gibi siyaset yapın.” dedi. 

 

Aralık ayı toplantısının en önemli gündem ve en çok tartışma yaratan maddelerinden biri Kanal Korkuteli projesi ve kredi oldu. Proje kapsamında Barajdan, İmrahor mahallesine kadar uzanan Korkuteli deresinin DSİ'den devri istenecek. DSİ’den devir alınması için yapılacak iş ve işlemlerde Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’e yetki verilmesi hususu görüşülüp karara bağlanması,  meclis üyelerine sunuldu.

 

BU MECLİS SORUMLUDUR

 Bunun üzerine söz alan Saadet Partili Manavoğlu, "Can ve mal güvenliğinden bu kararı alan meclis sorumludur. Daha çok değil geçen sene siz Korkuteli'de değilken, sayın Lütfü Yapıcı'ya vekalet verdiğiniz zaman siz görmediniz büyük bir sel geldi. Alaaddin Mahallesinden Çetelenin dere deriz  biz oraya. Bu dereden gelen selde Lütfü Yapıcı ve ben oradaydım. Kendisi biliyor inanın yaptığınız bütün bentleri yıkar. Burada bu işin yapılması kesinlikle seçimde taahhüt verdiğiniz için yapıyorsunuz. İlerde doğabilecek can ve mal kaybından bu meclis sorumludur." dedi. Ve görüşülen madde ile ilgili kararlarının olumsuz olduğunu ifade etti.

 

İŞLEK BİLGİ VERDİ

İşlek, “Mehmet Bey, Hollanda denizin altında. Burada yapılacak sistemde balon sistemi olacak. İki tarafta kanalizasyon yapıldıktan sonra, iki tarafında sensörler var üstünden.  Bırakın manüel açılmayı bu sensörler arka tarafından gelecek miktarı bilgisayara yazıyorsunuz 30 cm gördüğü zaman balon açılsın dese 30 cm'de, 50 cm veriyorsanız 50 cm'de Hollanda'da var bu sistem kullanılıyor . Tüm Türkiye değil, tüm dünya kullanıyor bu sistemi.Ayrıca Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve DSİ Bölge Müdürlüğü yetki devri yapıyorsa bunu bazı kısaslar koyuyor. Teknik raporu hazırlayacaksın, taşkınlarda o baraja açılmasında yüksekliğini, sığlığını oynayamazsın gibi bir sürü kıssası var. Teknoloji öyle bir şeye gitti ki denizin altına otopark yapılıyor. Şimdi bir selle ilgili şeyi de bırakın seli diyorum. Suyu kanalın içinde suyu 30 - 40 cm gördüğü anda balonlar zaten otomatik olarak açılıyor, bütün su sellerle birlikte gidiyor. " diyerek teknik bilgi verdi.

 

BUNUN MALİYETİNİ ÇIKARTTINIZ MI?

Söz alan Manavoğlu, "Sayın başkan inanın barajın suyu zaten meyvelere yetmiyor. Meyve bahçelerine bakın bu elzem bir şey değil, bunun maliyetini çıkarttınız mı? Biz bunun için sizin anlattığınız sensörlerle ilgili öyle bir anlattınız ki marstaymış gibi hissettim. Marsta zannettim kendimi demesi üzerine İşlek, "Ben göndereceğim seni merak etme, ayada göndereceğim merak etme." dedi.

 

MEMLEKETİMİZİN KADERİ İLE OYNAMAYALIM

Bunun üzerine Manavoğlu, " Tamam beraber gidelim. Sayın başkanım zaten bu bütçenin altından biz kalkamayız. Ve bizim bahçeler susuz, inanın dört su ile bu memlekette dört su veriyor sulama birliği. Zaten suyumuz yok, baraj dolmuyor. Uçuk projelerle memleketimizin kaderi ile oynamayalım. Suyu nerden alacaksınız?" dedi.

 

ASAT'TAN PARA İLE DE DOLDURABİLİRİM

İşlek, " Kaderi ile oynayacağız öylemi. Şimdi memlekette ben susuyorum, susuyorum yedi aydır. Kaderi ile oynuyoruz diye şov yaptın öylemi. Şovunu yaptın.  Gerçekleri söylemiyorsun, sen milleti kandırıyorsun neden kandırıyorsun biliyor musun. Burada benim esnafım, her gün sabah 136 tane büyük turist arabası Antalya'dan, Alanya dan, Kemerden, Manavgat'tan oradan çıkacak burnumuzun dibinden Pamukkale'ye gidecek günde 7 bin tane turist demek bu.  Akşamleyin Antalya'ya dönecek benim ilçemin içerisine  getirmek için bir tane yok. İçeride Venedik var. Esnafa gelecek yok, bir su bir kereye mahsus dolacak, bu ASAT'tan para ile de doldurabilirim ben. Havuz gibi düşünün çünkü orada işletmesini de yapacak. Bu suyun bedelini de ödeyebiliriz biz. Bu işin tarımla ne alakası var? O zaman bizim havuzun içerisine koyduğumuz suyu da oraya koymamıza gerek yoktu." dedi.

 

DİKİLİ BİR AĞACIN YOK, KONUŞUYORSUN

Manavoğlu, "Sayın başkanım bizim memleketimiz kuraklık döneminde olan bir memleket. Bakın dikili bir ağacın yok, konuşuyorsun. Atıyorsun, ben atmıyorum  bu mecliste en az 4/3 kişinin meyve ağaçları var bu memlekette, barajdan sulanıyor. Senin sevdan yüzünden o ağaçlar kuraklık çekmesin onu istiyorum ben. Suyu nerden getireceksin?

 

İşlek: Göreceksin nereden getireceğimi. Ona da inanmayacaksınız ayağını öyle bir batıracağım ki bastığım yerin altında sen kalacaksın siyaseten merak etme tamam mı? Olay bitmiştir.

 

Meclisin diğer önemli gündem maddesinde ise belediyenin borçlanma talebi görüşüldü.

Fen İşleri Müdürlüğü’nün 28 Kasım 2019 tarih ve 903 sayı numaralı yazısında yer alan 11. Gündem Maddesinde; Korkuteli Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere iş makinesi ve kamyon alımı için 2 buçuk milyon TL borçlanma yetkisi talebi görüşüldü.

 

KREDİ İLE BATIRMAYALIM BELEDİYEYİ

Bu madde ile söz alan Manavoğlu, " 9 ay kadar belediyenin kendilerinde olduğunu, 1 kamyon Mercedes,2 tane Çevre ve Şehircilik Bakanlığından süpürme aleti aldıklarını ifade ederek, "Bu süre içerisinde siz daha hiç hibe alamadınız. Bu kadar aranız iyi madem Ankara'yla, hani çalışma yapıyoruz dediniz ya, yapın çalışmanızı müracaatlarınızı bakanlığa, aranızın iyi olduğu bakanlarla alın hibelerinizi alamazsanız da meclis burada. Kamyon ihtiyacı var onu da söylüyorum. Zaten borcunuz çok. On bin lira kredi çektiniz onayı verdik size mal pazarı için, Pazaryerleri için belediyenin durumunu da iyi kötü biliyorum. Borç batağında gibi. Sağ olun iyi yatırımlar yaptınız Borca batırdınız güzelce. Yalnız, bu hibeleri alalım, alamazsak ondan sonra mecliste onayı vereceğiz. Kamyon ihtiyacımız var doğru. Kiralıyoruz bizde üç dört tane kamyon kiralıyorduk. Greyder var, kepçe var. Hibeleri alamazsak öyle geçirelim bu krediyi. Kredi ile batırmayalım belediyeyi" dedi.

 

BORÇ BATAĞINA BATIRDIĞIMDA YOK

İşlek, Sen en son ne zaman baktın, belediyenin borcu alacağı ne biliyor musun? Ağzından çıkanı kulağın duyacak. 49 buçuk milyon yerde, çok bildiğiniz muhasebede 10 trilyon yanlışlık yapılmış. Aldığınız borçların faizini bile girmemişsiniz. 59 trilyon ile aldık. 5 trilyon 885 bin lira ben yedi ayda borç ödedim. Yılsonunda denetimde bakarsın. Denetim raporunda borç mu ödedim İller bankasından gelen kesintimi görürsün. Ben hayatımda hiçbir zaman yalan söylemedim. Borç batağına batırdığımda yok, 52 tane köyün 24'üncüsündeyim sabah altı gece bir çalışıyorum. Aynı belediye aynı para geliyor aynı personelle iş yapılıyor” dedi.

 

SENİ AĞIR CEZADA YARGILATIRIM

İşlek, “ Kesintinin dışında ödeme yapıldı. Göreceksiniz denetleme raporunda. Bu lafını da bir sonraki mecliste denetim raporundan sonra sana yedireceğim siyaseten. Yangından mal kaçırıyorsun dedin bak Mehmet Bey Korkuteli'ni kaşıma, etrafına da söyle Korkuteli’yi kaşıma bana siyaset yaptırma. Seni ağır cezada yargılatırım. Efendi ol elimden geleni öyle bir yaparım ki Korkuteli sokaklarında sen ve avanen dolanamazsın. Korkuteli’nin önünü tıkayamazsınız. Ayıptır Mehmet bey, Borç batağına batırdın, onu yaptın, bunu yaptın çok güzel dedin. Ne yaptım ben köylerde. Otuz otuz altmış bin lira Korkutelispora bağış yapmazsan senin ruhsatını vermem diye birilerini tehdit mi ettim güreşlerde.   Şahit olarak önümüzdeki mecliste o dosyayı getireceğim sana. Şahit getirecekler buraya buradan da ağır ceza hakimliğine göndereceğim seni. İmzalarını da göndereceğim" dedi.

 

Manavoğlu: Elinden geleni yap, göndermezsen namertsin varsa elinde bir şey.

 

İşlek: Namerti göreceğiz önümüzdeki Ocak ayında tamam mı, usulsüz imzalarını da göreceğiz.

 

Manavoğlu:  İstersen dökelim hepsini, benim abdestimden şüphem yok.

 

İşlek: Abdest almamışsın ki adamı çağırmışsın demişsin ki ruhsatını almak istiyorsan belgesi var otuz otuz altmış bin tl Korkuteli spora bağış yapacaksın demiş Herif ağlayarak geliyor. ben otuz otuz altmış verdim. Şahit misin kardeşim dedim adam dedi ki ben mahkemeye gidip Mehmet Manavoğlu'nun gelip güreşler için para vermezsen ruhsatını alamazsın dediğinin şahidi var.

 

Manavoğlu: Külliyen yalan, kim dediyse çıkar karşıma çıkarmazsan da sen namertsin .

 

YEDİ AYDIR SİYASET YAPMIYORUM

İşlek:  Mahkemeye söylersin mahkemeye gidecek. Benlik bir şey yok, ben sana olayı söylüyorum adamın ifadesini söylüyorum. Ben o adamı bir dahaki mecliste getireceğim buraya oradan da diyeceğim ki al kardeşim sana makbuzları git bunu savcılığa ver bütün Korkuteli rahatlasın. Madem yedi aydır ben dişimi sıkıyorum yedi aydır siyaset yapmıyorum tamam mı? Ey buradaki esnaf güreş için sizden gelinip baskı yapılarak, para alındımı alınmadı mı geçen seneki güreşler için.İskan için ona buna bilmem ne ikişer üçer bin lira müteahhitlerden para istendi mi istenmedi mi?

 

Manavoğlu: İsteyen namerttir, istenmeden istendi diyende namerttir.

 

KORKUTELİ'NİN ÖNÜNÜ TIKAYAMAYACAKSINIZ

İşlek: “25 yıllık siyasi hayatımda hiçbir zaman blöf yapmadım, hiç blöf yapmadım, belgesiz hayatta iftira atmadım bir Müslümana hayatta iftira atmadım Fetö artıklarınızı da ses kayıtlarını da seçim kampanyası yapmadım. Senin avenelerin Cuma mesajlarının altında küfürbaz bir şekilde yorumlarını silmeyecek şekilde haysiyet ve onurumu da bir kenara bırakmadım. Sizin yaptığınız siyaset Mehmet Bey siyaset değil. Dolayısıyla siz bu Korkuteli'nin önünü tıkayamayacaksınız.  Ben size bu mecliste çiftçilerle ilgili, köylülerle ilgili esnafla ilgili şov da yaptırmayacağım.  Şovun kralını ben sana göstereceğim diyorum sen bana inanmıyorsun açıkça söylüyorum sıkıntı yok. Göreceğiz bakalım bu saatten sonra hodri meydan madem sen kalkıyorsun burada. Bir şey yapmaya çalışıyoruz her şeyimiz şeffaf diyoruz açın bakın diyoruz hala belaltı siyaset, erkek gibi isim vererek erkek gibi siyaset yapın.” dedi. 

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.