İşlek zehir zemberek

İşlek zehir zemberek

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’ten dün ortak basın açıklaması yapan üç siyasi ilçe başkanına cevap geldi. Başkan İşlek, yapılan iddiaların asılsız ve herhangi bir belgeye dayanmadığını ifade ederek, zehir zemberek açıklamalarda bulundu.01.04.2020 20:22

İşlek, “Malumunuz dün itibariyle üç siyasi partinin ilçe başkanı ortak şekilde ortak bir basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasına karşılıkta ben birinci yılını dün itibariyle seçimi tamamlamış, üç gün sonrada 4 Nisanda mazbatamı almıştım. Bir yıl içerisinde kendileriyle çeşitli zamanlarda diyaloglar kurduğumuz bu arkadaşlarımıza olabildiğince içinden geçtiğimiz dönemin hassasiyetinden dolayı, olabildiğince üslubuma, konuşmama dikkat ederek ama yapılan bu açıklamanın ne kadar acemi, ne kadar kanun bilmez, yönetmenlik bilmez olduğunuzu, halkımızın da milletimizin de Korkuteli’mizin de ve özellikle bu üç ilçe başkanının kendi seçmenlerinin bu basın toplantısına çok dikkat ederek kendi ilçe başkanlarını kendi yöneticilerinin ne durumda olduklarını görmesini istediğimden dolayı bu basın toplantısını yapıyorum.

 

SİYASETEN MUHATAP ALMAYACAĞIM

Yoksa şu anda günde 2-3 saatlik uyku ile virüs döneminden geçiyoruz. Korkuteli halkının şuandaki derdi Korkuteli Belediyesi’nin Meclisi, projeleri onların bunlardan dolayı rahatsız olmamaları bir dönemde ama mecburen bu açıklamayı artık son kez yapıyorum. Önümüzdeki 4 yıl boyunca da bu basın açıklamasının sonunda tekrar söyleyeceğim, başında da söylüyorum; 4 yıl boyunca  da artık bir yıldır dil döke döke bu insanlara kanun yönetmenlikle konuşmaya çalışa çalışa dilimde tüğ bitti. Artık önümüzdeki 4 yıl boyunca bunları siyaseten muhatap almayacağıma,  bunları siyaseten yok saydığımı söylediklerinin hiçbir anlamları olmadığını ve kendilerine de tavsiyelerimi iki şekilde hareket etmeleri olacak.

 

BENİM ABDESTİMDEN ŞÜPHEM YOK

Birincisi bu saatten sonra 4 yıl boyunca gördüğünün her türlü kanunsuz, nizamı olmayan yönetmeliklere aykırı hareket varsa hiç toplumu da germeye gerek yok. Yargıtay orada, Sayıştay orada, Danıştay orada, idare mahkemesi orada, savcılık orda şöyle göğsüm açık alnımda ak hemen acilen gitsinler. Çünkü benim abdestimden de şüphem yok, belediye personelimden de şüphem yok, yaptığım işlerden de şüphem yok. Hiç bu şekilde acemice şeylere girmeye, germelerine de gerek yok hepsi gidebilirler. Bunu kamuoyuna açıklıyorum.

 

ACİLEN BİR GAZETE ÇIKARTSINLAR

Şimdi gelelim ikinci yapabilecekleri noktaya bunu da tavsiye ediyorum ki muhtemelen bir savaşma dönemine sokmaya çalışıyorlar artık üçü olarak toplanmışlar. Tavsiyem şu kendisine gazeteci sanan bir tane adamı bulsunlar, eğer kendi basınımız ile halledemiyorlarsa, hemen bir tane çakma gazeteci bulsunlar. Acilen bir gazete çıkartsınlar, manşetler üzerinden gelsinler. Ben buna da alışık bir adamım, manşet üzerinden gelebilirler.  Manşet attırsınlar hemen savcı da bunu kabul etsin imaj bozmaya çalışsınlar bu klasiktir siyasette. Hemen basın savcısı baksın beni çağırsın ben savunmamı verdiğim gün girişte fotoğraflarımı adliyeden alsınlar. Ondan sonra desinler bak yargılanıyor, yargılanacak dolayısıyla Korkuteli Belediyesinin, Korkuteli ilçesinin bu tarz yükselişini birde böyle denesinler. Bulamayacakları çakma bir basın mensubu varsa ben onlara bulurum. Antalya’da var, getirtedebilirler, söylemiş olayım. Dolayısıyla ya hukuksal gitsinler ya da bu şekilde devam etsinler.

 

OLAĞANÜSTÜ OLDUĞUNU İDDİA EDİYORUM

Şimdi olay şundan ibaret. Biz Korkuteli Belediyesi olarak olağanüstü bir toplantıya ben Belediye Başkanı olarak davete aldım, bu benim hakkım. Olağanüstünün toplanması benim inisiyatifimde. O gündemleri kanunen belirleyen benim. Dolayısıyla hangi konunun olağan üstü olup hangi konunun olağanüstü olmadığı kişilere göre değişebilir. Ben bu ilçeyi yöneten bir belediye başkanı olarak getirdiğim maddelerin olağanüstü olduğunu iddia ediyorum. Şimdi dolayısıyla yapılan açıklamaları da arkadaşlar demişler ki Türkiye’nin ve Korkuteli’nin gündemi ve ihtiyacı belediye bütçesini artırımı değildir. Orada 5 madde vardı, beşin üç tanesi ödenek artırımı ile ilgili. Ama diğer iki maddeyi bilmiyorlar herhalde. Zaten en önemlisi de o bütçe değil.

 

DOĞALGAZ İŞLEMLERİ ÖTELENMİŞ OLACAKTI

Bir Sülekler’de ki 37 tane vatandaşımızın vali beyin ricası ve talimatıyla kaymakam beyden izin almam lazım bu meclisi yapabilmem için. Niçin dedi, dedim ki efendim doğalgaz. Nedir bu doğalgaz. Enerya’nın bölge müdürü kendisi ile görüşebilirler. 15 gün önce yani daha ortada olağanüstü meclisler yapmadan. Önce Korkuteli’nin doğalgazı ile ilgili toplantı yaptık. O da dedi ki Başkanım geçen ay Büyükşehir belediyesinden geçti ama acilen Korkuteli Meclisinde de geçirmemiz lazım. Çünkü sizin meclisten de geçtikten sonra benim ekim kasım ayına kadar bu meclis kararları ile yazışmalarım oluşacak. Dolayısıyla kasım ayına kadar bu bürokratik işlemleri halletmem lazım ki bu kararlarla 2021 yılının bütçesine Korkuteli’yi alabileyim. Eğer bu beş altı yedi aylık kendilerinin süreceği sürçte biz olağanüstü yapmasaydık doğalgaz için olağan meclise bırakılırsa ağustos ayında alacağımız bir kararla bu firma kasım ayına kadar bürokratik işlemlerini tamamlayamayabilir Enerya firması 2021 yılı bütçesine alınmayabilir ve Korkuteli’nin doğalgaz altyapısı işlemleri 1 – 1 buçuk yıl ötelenmiş oluyor.

 

SÜLEKLER’DEKİ ARSA TAHSİSLERİNİ GÜNDEME ALDIK

Korkuteli’nin doğalgaz gibi en önemli mevzusunda bir buçuk yıl kaybetme şansı var mı, yıllardır bekliyoruz. Peki, bu olağanüstü değil mi? dedim Kaymakam beye. O zaman hazır toplanıyor olağanüstü hemen Sülekler’deki arsa tahsislerini gündeme alalım dedi. Onu da yaptım.

 

O ZAMAN SİZ NEREDEN BİLİYORSUNUZ

Sonra büyükşehir meclisinin olağanüstü toplantı yapıp yapmayacağını bilmiyoruz. Demişler ya büyükşehirin olağanüstü toplantı yapıp yapmayacağını, yapsa bile büyükşehir meclisinden geçip geçmeyeceği belli değilken elzem değildir. Peki, o zaman siz nereden biliyorsunuz yapmayacağını Sayın Muhittin Böcek’in. Siz mi belirliyorsunuz. O zaman belediye başkanı olarak benim herhangi bir şeyim yok mu?

 

BÜYÜKŞEHRİ SİZ Mİ YÖNETİYORSUNUZ

Ben aradım Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Başkanı dedim ki efendim olağanüstü bir durum olursa benim hem bütçe işlerim var, hem bu var, bu var bunlarla ilgili olağanüstüne lütfen bizi de alın dedim. Belki o da tamam bakarız dedi. Böyle bir şey yok ama siz nereden biliyorsunuz yapılmayacağını? Siz mi yönetiyorsunuz büyükşehri siz mi yönetiyorsunuz Korkuteli Belediyesini kararları siz mi alıyorsunuz? Bir ilçenin kaderi sizin elinizde mi. İkincisi zaten biz burada meclis kararımızı alır almaz biz büyükşehre göndermişiz demişiz ki bunlar bizim için ivedi ilk yapacağınız olağanüstü veya olağan hangisiyse lütfen bunu gündeme alın demişiz.

 

ÇOCUK DEĞİLİZ BONCUK OYNAMIYORUZ

Biz devlet yönetiyoruz. Sayın Korkuteliler, çocuk değiliz boncuk oynamıyoruz. 15 gün sonra herhangi bir vesileyle Sayın Muhittin Böcek olağan üstü toplantı yaparsa benim burada dilekçem var. Gündeme alıp almamak onun şeyi. Büyükşehir Belediyesinde kabul edilip edilmeyeceği bu rutindir. Bir ilçe belediyesinden bütçe usulen büyükşehirde teknik bir hata var mı diye görüşülür. Büyükşehir belediyesi kalkıpta bunu hiçbir ilçenin partisi için bütçeyi irdelemez.

 

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE BÜTÇEMİZ GEÇECEK Mİ?

Ama arkadaşlar demek ki, bunu büyükşehir meclisinde geçip geçirmeyeceği belli değil demiş ya demek ki bu saatten sonra Muhittin Başkan ve ekibinin üzerinde bu arkadaşlar bir çalışma da yapılabilir ben şimdiden Korkuteli halkını uyarıyorum. Dikkat edelim bakalım büyükşehir meclisinde bizim her an her zaman yılardır geçen mutat bu bütçemiz geçecek mi yoksa siyaset simsarları orada bir baskı kurup meclisten her belediyenin geçtiği ek bütçesi geçecek mi geçmeyecek mi bunu da görmüş olacağız.

 

MECLİSTEN 4 GÜN ÖNCE TEBLİĞİMİZİ YAPMIŞIZ

Şimdi gelelim iddialara, Sayın Korkutelililer bu dosyaları da hazırlattım ki bir an önce mahkemeye gidecek dosyalar bunlar, mahkeme açacaklar ya. Şimdi gündemde gördüğümüz gibi birinci madde afet durumu ile 37 vatandaşımızın  ikinci madde doğalgaz, üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı maddeler hepsi ek bütçe ile ilgili.  Büyükşehir toplantı yaparsa diye kararımız var.  Korkuteli Belediyesinin 30 Mart 2020 tarihinde Olağanüstü yapacağı meclis toplantısı gündemine ait belediye başkanlığının tebliğini aldım. Doğruluğunu beyan ederim. Tebliğ tutanağı isimler 26.03.2020 tarihinde meclisten 4 gün önce tüm partilerin meclis üyelerine biz usule uygun olarak tebliğimizi yapmışız.

BUYURUN MAHKEME YOLU AÇIK

Biz bir şey daha yapıyoruz; biz ilçe başkanlarına da gönderiyoruz onlara da tebliğ etmişiz. Şimdi tebligatı yaptık usulüne uygun. Arkadaşlar ne demişler burada bu toplantı çağrısı hukuksuzdur. Kaymakamdan onay almışız, tebligat yapmışız, demek ki ilk meclis hukuki. Size göre elzem değil ve hukuksuz diyorsunuz. Buyurun mahkeme yolu açık.

 

MAHKEMEYE GİTMEZSENİZ MÜFTERİ İLAN EDİYORUM

İlk toplantıya çağırmam hukuksuzsa mahkemeye gitmezseniz müfteri ilan ediyorum sizi. Öyle kolay değil, hukuksuz demek. Sonra meclisi açtım bir baktım Saadet Partisi komple yok Cumhuriyet Halk Partisi komple yok, İyi Parti komple yok. Hemen arkadaşlar bana bu dilekçeleri getirdiler. Ben olayı anlamaya çalışıyorum niye gelmediler acaba. Süleyman Uğurlu’yu aradım dedim arayın nerde benim kafamda hiç böyle bir şey yok. Yani ben toplu olarak girecekler falan zannettim. Birde baktım burası aranmış, 30.03.2020 tarihinde yapılacak Mart ayı olağanüstü meclis toplantısına korona virüs salgını nedeniyle toplantıya katılamayacağım. Hatice Demir, Ayşegül Pınar Osman Manis bu dilekçeler gelince virüs nedeniyle arkadaşlara mazeretli olarak sayılsın dedim.

 

MECLİS ÜYELERİNDEN HABERLERİ YOK HERHALDE

Virüsten dolayı katılamayacağını beyan ediyorlar ve dedim ki %70 i dışarda ticaretlerine sosyal hayatlarına devam ediyorlar. Şimdi soruyorum Korkuteli halkına virüsten dolayı Korkuteli halkına bahane üretmiş, dilekçe göndermiş meclis üyelerine karşı meclisi tek etmiş meclisi terk etmek siyaseten çok kötü bir şeydir. Bunu bilsin Korkuteli halkı. Bahane virüs ama 3 tane ilçe başkanı biz bu maddelerin olağanüstü olmadığını kanunsuz olduğunu düşündüğümüz için meclise katılmadık diyor. Meclis üyelerinden haberleri yok ilçe başkanlarının o zaman.

 

NEDEN ÇARŞIDA PAZARDA DOLAŞIYORSUNUZ

Neden virüsü bahane edip gelmemezlik yaptınız meclise, bende haklı olarak derim ki virüs bahaneyse neden çarşıda pazarda dolaşıyorsunuz. Memleketin meselesi, memleketin doğalgazı önemi değil mi Seleklerdeki depremzedelere afet yardımı yapılacak acil değil mi hadi bütçeyi geçtim. Niye bütçenin üzerinden geliyorsunuz. Çünkü bu arkadaşların burasında bozukluk var. Bunu bütün Korkuteli bilsin.

 

BEN DAHA ÖNCE HİÇ HURMA YEMEDİM

 Bir yıl sabrettim ey Korkuteliler Türkiye’de olmayan bir şey yaptım. Her ay olağan meclis toplantılarından önce bu parti ilçe başkanlarının beşiyle Korkuteli’ni konuşan her attığım adımdan kendilerine bilgi veren şu anda da virüsle ilgili daimi bilgi verdiğim arkadaşlar hak etmiyormuş. Ben bu kadar yanına yaklaşmışken bunu basın yoluyla birleşip ki üçünüze kaşı ben tek  başıma ben öyle bir mücadele edeceğim ki bu saatten sonra aklınız alacak. Çünkü ben daha önce hiç hurma yemedim. Hurma yiyenler düşünsün. Onların her birinin arka planında hurma yiyenleri var.

EY İLÇE BAŞKANLARI BİR TANE TELEFON AÇMADINIZ

Hadi buyurun hadi mahkemeye gidin hukuksuzsa virüs diyecen katılmayacağın arkasından çıkacan diyeceksin ki bu maddeler olağanüstü değil. Buradaki maddeleri 26’sında elinize aldınız mı maddeler baktınız ey ilçe başkanları bir tane telefon açmadınız niye açmıyorsunuz.  Ben size bir yıldır her şeyi anlatırken telefon açın başkanım böyle bir dönemde neden bunları getirdin bunlar olağanüstümü ne gereği vardı diye bir taneniz telefon açtı mı yok.

 

ARASALARDI HEPSİNİN ACİLİYETİNİ SÖYLERDİM

Demek ki neymiş aman ellemeyelim meclise girmeyelim bu böyle yapsın imajını bozalım. Kanunen şunu söyleyelim milletin aklından şüphe geçirelim. Demekti bunları düşündünüz siz. Planlı demek ki bu meclise gelmemeleri de planlı virüs bahane. Telefon açmıyorsunuz belediye başkanına. Niye sormuyorsunuz da şimdi hukuksuzdur diyorsunuz aramadılar arasalardı hepsinin aciliyetini söylerdim.

 

BU PROJELERİ DURDURAMAYACAKLAR

Bu projeler durmayacak yani diyelim ki Muhittin Böcek’i etkilediniz bizim ek bütçeler geçmedi. Vallahi billahi tillahi durduramayacaklar. Onunda formülü var bizde. Hem de kanuni ve nizami. Ama biz istiyoruz ki şu projeleri güle oynaya açalım şu virüs bitsin bu yaz hiç olmazsa esnafımıza bu projelerle katkıda bulunalım. Bunları da yapacağız inşallah.

 

KANUNUN 10. MADDESİ BELDE ADININ DEĞİŞTİRİLMESİ

Burada diyor ki kanunun 10. Maddesinde açıktır diyor, kanun ve yönetmenliği bilmeyen üç tane ilçe başkanı kanun nedir, yönetmelik nedir bilmeyen çok tecrübeli olduğunu düşünen meclis üyeleri var karşımızda. Bir basın açıklaması yaparken insan bir danışır. Belediye kanunun 10. maddesi belde adının değiştirilmesi açın baksınlar. Kardeşim basında yazdığınız kanun değil meclis yönetmelikleriyle toplanırız kanuna aykırılık diye bir şey olmaz.

 

KOMİK ADAMLAR BUNLAR EY KORKUTELİ

Sonra diyor ki basında kanunun altıncı maddesinin son paragrafı diyor kanunun 6. Maddesi belediye sınırlarının kesinleşmesi. Ya komik adamlar bunlar ey Korkuteli.  Seçtiğiniz adamlara dikkat edin. Cumhuriyet Halk Partisinin, İyi Partinin ve Saadet Partisinin tabanına seçmenine hepsi başımın üstünde ama idarecileri ne kanun biliyor ne yönetmelik biliyor. Bunlar eski klasik Korkuteli’nin şu şekilde kalmasını bana göre burası bozuk olduğu için birleşmiş Korkuteli’nin yükselişini engelleyen samimiyeti ve şeffaflığı kaldıramayan zihniyeti bozuk insanlar. Kanun nedir yönetmelik nedir daha onu bilmiyorlar. Kanun maddelerine baksınlar.

 

BİZ İLANIMIZI YAPMIŞIZ

Pazartesi günü çoğunluk olmadı diye meclis ertelendi. Biz belediye sitemizden 31.03.2020 Salı günü saat:10.00’da belediye hizmet binası düğün salonun da toplanması diye biz ilanımızı yapmışız. Pazartesi günü toplanamadık. Kanun diyor ki belediye meclis üyelerine ve internet sitesine duyuru yapılır diye.

 

IQ’SÜ 40’I GEÇMEYEN İLÇE BAŞKANLARI HALKIMI KANDIRIYORSUNUZ

Ey uyanıklar siyasi IQ’sü 40’ı geçmeyen ilçe başkanları halkımı kandırıyorsunuz, milletimi kandırıyorsunuz. Pazartesi gelmediğiniz boykot ettiğiniz milletin meclisine siz takip etmediniz mi benim konuşmamı bilmiyor musunuz? İyi niyetli olsanız bize tebligat yapılmadı usulüne uygun tebligat yapılmadı, haber verilmedi der mi? Milletle dalgamı geçiyorsunuz? Hani sizin samimiyetiniz. Hem belediye başkanını aramayacaksın hem de kalkacaksın basın açıklaman da diyeceksin ki bize mutat duyuru yapılmadı. Sanki mutat duyuruyu ertesi gün Salı günü değil de Perşembe günü son dakikasına kadar bekleyip beşte yapsaydık gelecekler miydi Samimice söyleyin çokbilmiş ilçe başkanları ve çokbilmiş meclis üyeleri.

 

MECLİSE GELİP MECLİSTE SÖYLESELERDİ

Ama pazartesi gelseydi basın üstünden üçünüz toplanıp geleceğinize her bir grup sözcünüz deseydi ki, biz buraya geldik meclise geldik çağrınızı yaptınız geldik ama bu konuların görüşülmesini istemiyoruz. Bunlar olağanüstü bir toplantı değildir. Gel siyasetini orada yap, siyaset yapmak istiyorsan. Ondan sonra çık kendi seçmenine deki ben meclisi terk etmedim gittim meclis idaresinde belediye başkanının yanlış yaptığını olağanüstü meclisi yanlış belirlediğini yüzüme söyledim geldim deseydin.

 

TUTANAKTA KAYIT ALTINA ALINDI

 Salı günü saat:10.00’da yapılacağı ile ilgili Saadet Partisi İlçe başkanı 31.03.2020 İyi Parti ilçe başkanı 31.03.2020 de tebliği almış durumdalar. Bir tek burada CHP İlçe Başkanlığı’nın imzası yok. Salı günü yapılacak toplantıda Ali Ateş, Yüksel Atmaca, Yusuf Sarıcalar, Ese Onuk, Nazan Yavuz imzası var. Salı günü bunun dışında ulaşamadığımız konusunda tutanak da var. Tutanakta Mehmet Manavoğlu arandı Antalya merkezde olduğunu katılamayacağını beyan etti. Pazartesiden sonra Salı gününü telefonla da arıyoruz. Celal Büyükyıldız. Antalya Merkezde olduğunu katılamayacağını söyledi. Turgut Kara katılamayacağını beyan etti. Osman Manis katılamayacağını beyan etti. İrfan Yılmaz, Hatice Demir, Ayhan Tığrak, Ayşe Gül Pınar tebliğ için telefonla arandı cevap vermedi. İş bu tutanakta kayıt altına alındı.

 

GELİN SİYASET YAPTIĞINIZ YERDE YAŞAYIN

Şimdi diyorlar ki bazıları ben imzalamadım bana gelmedi bir şey. Hani duyuru diyorsunuz ya ben internet sitemden duyurmuşum. Pazartesi günü basın yoluyla duyurmuşum. Korkuteli Belediye Meclisini takip etmiyor musunuz sizde Salı günü olmadığını bilmiyorsunuz. Niyet bozuk hadi büyükşehir belediyesi tebligatlarını e-posta, sms yada telefonla geliyor. Ben Antalya’da yaşayan oturan meclis üyelerini işim gücüm yok zabıta memuru gönderip illa imzamı attıracağım. Gel o zaman yönettiğin Korkuteli de yaşa. Onlara da öyle söyleyeyim. Gelin siyaset yaptığınız yerde memlekette yaşayın neden Antalya’da yaşıyorsunuz.

 

KANUNSUZ İŞ YAPTIN DİYENİN ALNINI KARIŞLARIM

Mahkeme orada bakanlıklar orada sonuna kadar gitmezseniz müfterisiniz. Eğer bu iş kanunsuzsa. 26. Yılıma girdim daha bir tane kanunsuz iş yapmadım. Yaptın diyeninde alnını karışlarım. Benim abdestimden şüphem yok. Usul hatalarım var, Müslümanız insanız hepimiz usul hatası yaparız. Ben yaptığım her türlü usul hatasında bütün Korkutelili hemşerilerim bilir ki ben özür dilerim.

 

ÜÇ İLÇE BAŞKANI OTURMUŞ BİLGİLERİ YOK

Sonra ben Salı günü toplantıda gördüm ki bu arkadaşlar planlı programlı meclisi terk etmişler. Yüzümüze söyleyememişler üçü toplanmışlar bu açıklamayı yapmış. Açıklamayı yapmadan öncede benim açıklamam var. Böyle dönemde gelsinler Korkuteli ye baksınlar dedim biz çok güzel gidiyoruz diye. Ama Ankara’daki bazı siyasetçiler örnek alsınlar Onların Türklüklerinden şüphem var. DNA testi yapsınlar Müslümanlıklarından da şüphe duyuyorum dedim. Bu arkadaşlar buna takılmışlar. Ayrıca demişler ki Müslüman bir insana Müslüman değilsin demek dinen hataların en büyüğüdür demişler. Ben Müslüman değilsiniz mi dedim. Müslümanlıklarından şüphe duyuyorum dedim. Bunun ayrımı yapamayacak kadar üç ilçe başkanı oturmuş bilgileri yok. Ben bu bilgileri 13 yaşında Kuran kursuna giderken aldığım terbiyeden biliyorum.

KRİZE KÖRÜKLE GİDİLMEZ

Bir Müslümana sen Müslüman değilsin demenin ne kadar büyük bir günah olduğunu ben biliyorum Ama siyaseten Müslümanlığından şüphe duyuyorum kelimesinde ben Ankara’daki bazı siyasetçilerin mecliste dediğim gibi Müslümanlıklarından şüphe duyuyorum. Ve dilimde tüğ bitti dedim ki bir sıkıntı bir kriz anında ey Korkutelililer hangi görüşe sahip olursanız olun sizlerden ricam bir yerde bir yangın var bir yerde problem varsa lütfen Türk Milleti olarak problemin içindeyken problemin kaynağını araştırmak.  Yangın daha yeni başlamışken bu yangın acaba neden çıktı diye sorgulanmaz. İlk önce yapılacak iş yangını söndürmektir. En az can kaybıyla en az mal kaybıyla bunu kapatabilmektir. Krize körükle gidilmez.

 

BEN KORKUTELİ’Nİ YÖNETİYORUM

Genel siyasete girmek istemiyorum benim haddime değil, ben Korkuteli’ni yönetiyorum. Bende biliyorsunuz nisan ayı maaşımı bağışladım. Ben bu yardımları zorla yapmıyorum, vatandaşta zorla yapmıyor. Peki, devlet kalkacak bir kampanya başlatacak katılıp katılmamak size kalmış Sayın Muhittin Böcek Cumhurbaşkanının açıklamasından beş buçuk saat önce kalktı dedi ki içinden geçmiş olduğumuz bu dönemde hesap numaralarımız budur yardım kampanyası. Ben onu da eleştirmedim. Sonra baktım ki izin almadan yapmışlar ona girmeyeceğim o şu anda ülke gündemi. Sayın Muhittin Böcek başlatırken o bu başlatırken devletin yapmış olduğu kampanyaya ne diyor bu arkadaşlar devletin parası mı yok. O zaman Antalya Büyükşehir Belediyesinin parası mı yokta yardım topluyordu. Kalkıp bizde bunu söyleyelim.

 

KENDİ BELEDİYELERİNİZ NE YAPMIŞ DİYE BAKACAKSINIZ

Ben Antalya Büyükşehir Belediyesi kendi belediyem de dahil olmak üzere Antalya ilindeki  bütün belediye başkanlarımızın yaptığı icatlar açıklamaları takip eden sadece 3 arkadaşım var. Ben arşiv yapıyorum Antalya ile ilgili. Dolayısıyla bugün Korkuteli Belediyesinde konuşulmuş bir mevzuyu kalkıp üçlü birleştirdiğiniz zaman gidip kendi belediyeleriniz, kendi belediye başkanlarınız ne yapmış buna bakacaksınız.

 

İSİM VERMEDEN FACEBOOKTA BİR ŞEY YAZARAK OLMAZ

Sevgili Korkutelililer ben hayatımda hiç isim vermeden ima yolu ile sosyal medya üzerinden liseli aşıklar gibi yazışmadım. Günü görülür, şu şöyle olur böyle olur diye Delikanlı gibi çıksınlar bütün siyasetçiler söylüyorum. İsim vermeden facebookta bir şey yazarak olmaz. Çık adam gibi mert gibi deki Ömer İşlek sen şusun sen busun açık açık. Ben Korkuteli halkından bu üç tane kanun ve yönetmeliğin ayrımını bile yapamayan ilçe başkanları adına sizlerden özür diliyorum.

SİZİ SİYASETEN MÜFTERİ YALANCI İFTİRACI İLAN EDİYORUM

 Maalesef bugün itibariyle 1 yıldır samimi duygularla götürdüğüm iş varsa hepsini iptal ediyorum. demek ki bunlara bilgi vermeye de gerek yok. Her ay toplanıp meclis öncesi bir şey anlatmaya da gerek yok. Bundan sonra 4 yıl boyunca iki tavsiyemi yeniliyorum basın toplantısı biterken. Bir bu belediyede  herhangi bir noktasında bir yanlışlık görüp te savcıya hakime idare mahkemesi, Sayıştay’a, Danıştay’a gitmiyorsanız sizi siyaseten müfteri yalancı iftiracı klasik bir siyasetçi ilan ediyorum.

KEŞKE SİZE DANIŞMANLIK YAPSAYDIM

İki acilen bir toparlanma yapın sizin acilen bir algı yönetimine ihtiyacınız var. Keşke belediye başkanı olmasaydım da size danışmanlık yapsaydım. Hemen acilen bir çakma gazete kurun bundan sonra gazeteler üzerinden çarpışın.” Diye konuştu.

 

BUNLAR BANA GÖRE SİYASİ SÜLÜKLER

Bundan sonraki süreçte ilçe başkanları ve meclis üyeleriyle ne olacağı konusuna ise, “Hiç umurumda değil, gitsinler bağırsınlar çağırsınlar ben her şeyi şeffaf yapıyorum. Ben beynimde tutup ta arkadan dolanmam. Ortak ortak basın toplantısı yapsınlar bundan sonra. Ben gerekli gördüklerinde belgeyle kanunla nizamla yönetmelikle konuşacağım. Ama Allah bu bedene sağlık versin İnşallah ben bir sonraki dönemde Korkutelililerden bunlar bana göre siyasi sülükler. Çok net söylüyorum.

 

BUNLAR TOPLANIP BİRBİRLERİNİ GAZA GETİRİYORLAR

Ben sert değil, ben ispatlı konuşuyorum. Ama siz hak ediyorsunuz. Siz iyi niyetten bir yıldır anlamadınız. Siz tabanlarınızı seçmenlerinizi yalanla yanlış açıklamalarla götürmeye çalışıyorsunuz. Hayatınızda hiç ikinci üçüncü adımınız bir planınızda yok. Oturuyorlar bunlar bu kanunsuzmuş başka türlü çıkmaz bu metin. Kanunsuz olma şansı var mı olağanüstü toplantının. Bunlar toplanıp birbirlerini gaza getiriyorlar. Ben şimdi bunları muhatap mı alacağım bu adamları. Zaman kaybı bu adamlar. Korkuteli için zaman kaybı.

BİR SONRAKİ SEÇİMDE HEPSİ TEMİZLENECEK

Bir sonraki seçimde hepsi temizlenecek. O Korkuteli Belediyesinin terk ettiği meclise hak eden Korkuteli’yi seven hakikaten düzgün, kanun nizam bilen her şeyden önce iyi niyetli Cumhuriyet Halk Partili, İyi niyetli Saadet Partili, iyi niyetli İyi partili arkadaşlar gelsin. Asaletli bir biçimde meclisi terk etmesinler. Aldın 26’sında telefon açsınlar belediye başkanına başkanım neden olağanüstü topluyorsun bu maddelerde ne var diyebilecek adamlar gelecek buraya. Öyle üçü birleşipte meclise gelmeyip mecliste konuşamayıp ta arkada saçma sapan açıklamalarla böyle bir dönemde işimiz gücümüz yok biz nelerle uğraşıyoruz Arkadaşlar toplanmışlar belediye hukuksuzmuş hadi gidin gitmezseniz bana göre namertsiniz.” dedi.

SAVAŞMAKSA SONUNA KADAR SAVAŞIRIM

Mahkemeye gideceklerine inanıyor musunuz sorusu üzerine, “ Ben istiyorum benim dosyalarım hazır. Gitsin bunlar bilmiyorlar işi, bunların işi algı yönetimi. Kanunsuzsa gitmezlerse siz sormayacaksınız basın olarak hayrola diye. Kendi meclis üyesi virüsten dolayı katılamıyorum diyor. Mazereti virüs ben bunun karşılığında diyorum ki yüzde 70’i çarşıda madem virüs var neden  geziyorsunuz çarşıda.

 

SİYASETÇİ DEĞİL, SİYASETÇİK BUNLAR

Niye açıyorsunuz iş yerlerini hepinizden rica ediyorum hepsinin ne iş yaptığını biliyorsunuz. Allah aşkına fotoğraflayın ben bundan sonra  bu adamların rezil olmasını istiyorum. Bu adamlarda iyi niyet yok. Ey Korkuteli vallahi yok billahi yok. Savaşmaksa sonuna kadar savaşırım kanunen de savaşırım. Hukuken de siyaseten de savaşırım. Korkuteli ye yakışmayacak sert dil kullanılıyor hakaret vari konuşuluyor. Diyorlar. Sonuna kadar hak ediyorsunuz. Ben 26 yıl boyunca siyaset yaptım siyasetçi değil siyasetçik bunlar.1 Nisandan sonra Korkuteli’de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.” Diye konuştu.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.