İyi Parti’de sular durulmuyor

İyi Parti’de sular durulmuyor

İyi Parti Korkuteli İlçe Teşkilatı kongre öncesi hazırlanan liste ile iyice karıştı. Mehmet Taş, anlaşma dışında bir listenin kendilerine dayatıldığını ifade ederek Cemal Tınkaz’a sitem etti. Dün gerçekleşen kongreye katılmayan Taş ve ekibi, hem İyi Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz’ı hem de yönetim listesini protesto ederek kongreye damga vurdu.24.02.2020 12:13

İyi Parti İlçe Teşkilatı dün 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda mevcut Başkan Cemal Tınkaz ve Mehmet Taş ortak basın açıklamasında bulunarak kongreye tek aday ve tek liste gideceklerini kamuoyu ile paylaşmışlardı. Ancak Taş, kongre öncesinde sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak; yönetim listesinin hazırlanırken kendilerinin yok sayıldığını, yapılan anlaşmanın gereği olarak verilen sözlerin tutulmadığını ifade ederek Cemal Tınkaz’a sitem etti. Mehmet Taş ve onu destekleyenler gerçekleşen kongreye katılmadı.

 

İŞTE MEHMET TAŞ’IN O PAYLAŞIMI:

 “Kamuoyuna Duyurulur.! Bilindiği üzere yaklaşık dört ay önce İYİ Parti Korkuteli İlçe Başkanlığına adaylığımızı, geniş istişareler sonucunda, Partiye güç katmak, yerel seçimlerde uğramış olduğumuz hezimet sonucu dağılan partimizi toparlamak amacıyla aday olmuştuk.
Ancak Süreç içerisinde partimizde kutuplaşma olduğunu ve hasımlaşmaya doğru gittiği gördük. Bunun önüne geçmek amacıyla her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu rakip adayımıza ve ileri gelenlerimize anlattık.

 

DELEGE LİSTESİ ÇIKARMADIK

 Rakip adayımız ve mevcut İlçe başkanı da bize birleşme teklifinde bulundu ve şartları masaya yatırdık. Tek gayemizin partinin güçlenmesi, kırılmaların ve kopmaların olmamasını sağlamak olduğunu ve bunun için Başkanın kim olduğunun önemli olmadığını, önemli olanın partinin bir adım öteye taşınması gerektiğini anlattık. Ve bu doğrultuda taleplerimizi ilettik. Ve 31.01.2020 tarihinde mutabakatımızı şahitler huzurunda imzaladık. Ve aynı gün bilgileri gerek canlı yayınla, gerekse yazılı basın ile kamuoyuyla paylaştık. Ve delege seçimimizde, tek liste gireceğiz düşüncesi ile delege listesi çıkarmadık.


ANLAŞMA DIŞINDA BİR LİSTE BİZE DAYATILDI

Ancak dün itibari ile yani olağan kongremize bir gün kala, anlaşma mutabakatının dışında bir liste bize dayatıldı. Bunu kabul etmemizin mümkün olmamasına rağmen her türlü fedakarlığı, ilden gelen İl Başkanımızın görevlendirdiği İl Başkan yardımcılarımız huzurunda tekrar tekrar yaptık. Ama gördük ki İlçe delegelerinin hakimiyeti kendilerinde olması güvencesiyle muhatabımız mevcut İlçe başkanı onca büyüğümüzün telkinlerine rağmen hiçbir anlaşmaya yanaşmadı.


TARAFIMIZ KOMPLE DIŞARI İTİLDİ

Gerek yazılı ve imzalı mutabakat, gerekse sözlü güven ifadeleri havada kaldı. İnsani, vicdani ve ahlaki olmayan bir şekilde tarafımız komple dışarı itildi. Bizim; partimizin selameti, kırılmaları ve husumeti önlemek için yaptığımız fedakarlıklara karşılık, kendileri çok büyük ve telafi çok zor olacak kırılmalara ve küsmelere sebebiyet vermişlerdir. Bunun vebalide omuzlarındadır.


BUNUN ASLA İZAHATI YOKTUR

Yaşanılan olay bir akıl tutulmasıdır. Bunun asla izahatı yoktur. Kendi partililerine ve kardeşlerine kurulan alçakça bir kumpastır. Bundan sonraki süreçte tek temennimiz partimize gölge düşürecek olayların olmamasıdır. Ve yeni yapılanmalarının başarılı olmasıdır. Yapılan bu eylemin partimizin kurumsal kimliği ile bir alakası yoktur. Bizler her daim partimizin emrinde hazır ve nazırız. Taktir kamuoyunundur.! Saygılarımla.”

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.