İYİ Parti kongreye tek liste gidecek

İYİ Parti kongreye tek liste gidecek

Yarın delege seçimini gerçekleştirecek olan İYİ Parti'de hareketli saatler yaşanıyor. Başkan adaylarından Cemal Tınkaz ve Mehmet Taş'ın birleşerek kongreye tek liste ve tek adayla gideceği ifade ediliyor.01.02.2020 12:14

400 DELEGE SEÇİLECEK

İyi Parti Korkuteli İlçe Teşkilatı’nda kongre heyecanı yarın yapılacak delege seçimleriyle başlıyor. Delege seçimleri yarın Korkuteli Belediye Düğün Salonunda sabah başlayacak. Delege seçimlerinde İYİ Parti'nin ilçedeki 625 üyesi oy kullanacak ve 400 delegeyi seçecek. Delegelerde kongrede ilçe başkanlığı için oy kullanacak.

TEK ADAY VE TEK LİSTE

İYİ Parti Korkuteli İlçe Teşkilatında çok adaylı kongre süreci yaşanması beklenirken, Başkan adaylarının birleşme kararı aldığı ifade ediliyor. İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz ve Başkan Adaylarından Mehmet Taş'ın birleşerek kongreye de tek liste olarak gidecek. Daha önce adaylığını açıklayan Hamza Cunduz'da geçtiğimiz günlerde çekilme kararı almıştı.

BAŞKAN KİM OLACAK?

Adayların birleşme kararı almasının ardından akıllara başkan kim olacak sorusu geldi. Ancak İYİ Parti teşkilatından bu konuda herhangi bir sızma yaşanmıyor. İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz'ın birleşme kararıyla ilgili olarak gazetemizin baskıya girdiği saatlerde bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.