İYİ Parti yüzme havuzunu sordu

İYİ Parti yüzme havuzunu sordu

Dün toplanan Eylül Ayı Olağan Belediye Meclisinde İYİ Parti grubu verdiği soru önergesi ile geçtiğimiz aylarda hizmete açılan 1071 Alpaslan Yüzme Havuzunun maliyetini ve imar planına uygun olup olmadığını sordu. 04.09.2019 11:45

İYİ PARTİ SORU ÖNERGESİ VERDİ

Eylül Ayı Olağan Belediye Meclisi dün öğleden sonra toplandı. Meclis toplamda sekiz gündem maddesini görüşüp karara bağladı. Meclis toplantısı öncesi İYİ Parti grubu, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’in cevaplaması için soru önergesi verdi. İYİ Parti Grubu verdiği önerge ile geçtiğimiz aylarda ilçemizde hizmete açılan 1071 Alpaslan Yüzme Havuzu ile ilgili olarak toplam sekiz adet soru sordu.

 

BAŞKAN İŞLEK TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, İyi Parti Meclis Üyelerine verdikleri sorular için teşekkür etti. Bu sayede birlikte şeffaf belediyeciliği yerine getirdiklerini belirtti. İşlek, İYİ Parti Grubuna yazılı mı yoksa sözlü mü cevap istediklerini sordu. İYİ Parti sözcüsü İrfan Yılmaz yazılı cevap istediklerini belirtti. İYİ Parti Grubunun soru önergesinde; " 5393 sayılı Belediye Kanununun 26. Maddesi gereğince aşağıdaki soruların tarafınızca sözlü veya yazılı olarak cevaplanmasını talep ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

 

 

İŞTE O SORULAR

İyi Parti'nin 1071 Alpaslan Yüzme Havuzu ile ilgili olarak Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'in cevaplamasını isteyerek verdiği soru önergesinde şu sorulara cevap verilmesi istendi:

1.      İlçemize kazandırılan 1071 Alparslan yüzme havuzu ve sosyal tesisleri imar planına uygun mudur?

2.      Sosyal tesis işi hangi tarihlerde, hangi usul ile ihale edildi ve yaklaşık maliyeti ne kadardır?

3.      İhale edilmesi gerektiği halde değerin altında kalmak amacıyla yapım ve mal alım işi bölünmüş müdür?

4.      Sonuçlanan hizmet tesisi yapım işi ne kadar maliyet ile tamamlanmıştır. Kesin kabulü yapılmış mıdır?

5.      Sosyal tesis kim tarafından işletilmekte, işletme ruhsatı vergi kaydı gibi belgeleri tamamlamış mıdır? Ayrıca alınan ücretlere ait fiş veya fatura kesilmekte midir?

6.      Sosyal tesislerden alınan her türlü ücret 2019 yılı gelir tarifesinde mevcut mudur?

7.      Hizmet bedeli olarak toplanan tutarlar belediyenin hesaplarında mı toplanmaktadır? Hizmet vermeye başladığı tarihten soru tarihine kadar ne kadar ücret toplanmıştır?

8.      Tesiste kaç personel istihdam edilmektedir? Bu personelin toplam maliyeti ne kadardır? Bu personellerin ücretleri şirket tarafından mı yoksa belediye bütçesinden mi karşılanmaktadır? Gereğini arz ve talep ederiz.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.