Kan bağışı tırı ilçemizde

Kan bağışı tırı ilçemizde

Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi dün kan bağışı kampanyası için ilçemize geldi. 23-27 Mart tarihleri arasında ilçemizde olacak Türk Kızılay’ı kan bağışı tırı vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.24.03.2020 11:33

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından Türk Kızılay, kan stoklarında azalma meydana geldiğini açıkladı. Talasemi, lösemi ve kanser gibi kan ihtiyacı olan hastalar ise tedirginlik yaşamaya başladı. Kan bağışçılarına herhangi bir viral enfeksiyonun bulaşmaması için önlem aldıklarını açıklayan Türk Kızılay, vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu.

KAYITSIZ KALMADILAR

Yapılan açıklamada, koronavirüsün kan bağışıyla bulaşmadığı vurgulandı. Korkuteli ’deki duyarlı vatandaşlar, Türk Kızılay'ının kan stoklarının azaldığını açıklamasının ardından, dün ilçemize gelen Türk Kızılay’ı kan bağış tırına kan bağışında bulunarak, kampanyaya kayıtsız kalmadı.


TÜM ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK

İlçemize gelen Türk Kızılay’ı yetkileri ise, “Koronavirüs sebebiyle vatandaşlarımızda ‘Kan verirsem bağışıklığım düşer mi?’ şüphesi oluştu. Vatandaşlarımız tıbbi olarak gönül rahatlığıyla kan verebilir. Kan verdiğinizde bağışıklığınızda bir azalma olmuyor. Koronavirüs kan yoluyla bulaşmaz. Koronavirüse karşı tüm önlemlerimizi aldık. Yatak sayımızı ikiye düşürdük. Ayrıca yoğunluk yaşanmaması için vatandaşlarımızı belli aralıklar ile alıyoruz.” açıklamasını yaptılar. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.