Kanal Korkuteli’de Sona Gelindi

Kanal Korkuteli’de Sona Gelindi

Korkuteli Belediyesi tarafından ilçenin çehresini değiştirmek amacıyla projelendirilen Kanal Korkuteli’de sona gelindi. Birçok kesim tarafından merakla beklenen projenin ilk etabının bu hafta sonu görücüye çıkması bekleniyor.19.05.2020 17:55

HİZMETE SUNULMAYA HAZIR

Ocak ayında yapımına başlanan; Kanal Korkuteli, Seyirpark ile Kapalı Hayvan Pazarı ve Borsası projelerinde artık sona yaklaşıldı. Bu hafta sonu açılışı yapılıp hizmete sunulması beklenen Kanal Korkuteli’de son hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Arefe günü açılması beklenen Kanal Korkuteli Projesi mevcut atıl durumdaki alanların yeni bir sosyal alana dönüştüğü Eskişehir Porsuk, Konya Meran Bağları ve Kanal Tokat gibi projelerin en yenisi olarak Korkutelili vatandaşların hizmetine sunulmaya hazır.

İLÇENİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Projesi mevcut atıl durumdaki alanların yeni bir sosyal alana dönüştüğü 5700 metrelik bir yaşam alanı olan Kanal Korkuteli’nin ilçenin yeni cazibe merkezi olması için geri sayım başladı. İlk etapta uygulanacak Yörük Konsepti ile 7 gün 24 saat açık olacak projenin ilçenin çehresini büyük oranda değiştirecek. Projenin Korona Virüs salgını nedeniyle büyük bir açılış yerine sadece dualar ile açılıp, Korkutelililerin hizmetine sunulması bekleniyor. Açıldığı takdirde ise Ramazan Bayramında birçok vatandaşın buraya akın edeceğe benziyor.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.