Kepez’den gelen ailenin testleri pozitif

Kepez’den gelen ailenin testleri pozitif

Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, ilçedeki korona virüs vakaları ile ilgili son durumu paylaştı. Çimşit yaptığı açıklamada, ilk 11 pozitif vakanın hepsinin iyileştiğini ancak 3 yeni pozitif vakanın tespit edildiğini duyurdu. 05.05.2020 13:51

VAKALARIN HEPSİ AYNI AİLEDEN

Testleri pozitif çıkan vatandaşlarla ilgili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit bilgi verdi. Çimşit, “İlk 11 pozitif vakamızın hepsi iyileşti ve sonuçları negatife döndü. Ancak 3 yeni pozitif vakamız var. Hepsi aynı aileden ve kepezden gelmişler. Durumları iyi. Devlet Hastanemizde tedavi ve kontrol süreçleri devam ediyor. Tedbir ve uyarılara uymaya devam edelim.” dedi.


SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDELİM

Çimşit ayrıca, “Covid-19 salgını ile mücadele amacıyla alınan tedbirler ve uygulamada gösterilen başarı sonucunda ülke genelinde yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış trendine girilmiştir. Öte yandan verilerde sağlanan iyileşmenin toplumsal rehavete neden olmaması, salgının tamamen kontrol altına alınması bakımından son derece önem taşımakta. Özellikle sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının akabinde toplumsal hareketlilikte artış yaşandığı, özellikle market ve pazaryeri gibi alışveriş yerleri ile caddelerde sosyal mesafeye aykırı yoğunlukların oluştuğu görülmektedir. Lütfen sosyal izolasyona ve sosyal mesafeye uymaya devam edelim.” dedi.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.