Kısa süren yağış afete neden oldu

Kısa süren yağış afete neden oldu

Geçtiğimiz gün ilçemizde etkili olan sağanak yağış ve dolu birçok mahallede afete neden oldu. Osmankalfalar Mahallesinde dolu seralara ve ekinlere zarar verirken, İmecik Mahallesinde sel 25 küçükbaşı telef etti.12.06.2019 08:57

Pazartesi günü sabahtan itibaren başlayan ve öğleden sonra ilçemizde etkisini arttıran sağanak yağış ve dolu ilçemizde birçok mahallede afete neden oldu. Bazı mahallelerde sel çok sayıda küçükbaşı telef ederken, yayla mahallelerde etkili olan dolu seralara ve ekinlere zarar verdi.

25 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN TELEF OLDU

İmecik Mahallesinde Muhammet Küçükkuş isimli vatandaşın 25 adet küçükbaş hayvanı sele kapılarak kayboldu. İmecik Muhtarı Ali Küçüksolak “ Köyümüzde meydana gelen selde Muhammet Küçükkuş isimli arkadaşımızın 25 adet küçükbaşı sele kapıldı. Onun dışında bir zayiat sıkıntı yok. Zaten Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri hemen müdahale ettiler.” dedi.

 

ÜRETİCİMİZ MAĞDUR OLDU

Osmankalfalar’da ise kısa süren dolu yağışı seralara, başak halindeki ekinlere, anason ve pancara zarar verdi. Osmankalfalar  Mahallesi Muhtarı Murat Duran; “ Mahallemizde etkili olan dolu yağışı, başak halindeki ekinlere, anasona, pancara çok büyük zarar verdi. Çiftçimiz üreticimiz mağdur oldu. Ancak Allah’tan gelene diyecek bir şeyimiz yok. Allah daha büyük afetlerden korusun.” dedi.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.