Kooperatife daha çok kadın üye lazım

Kooperatife daha çok kadın üye lazım

İlçenin üretici desteği ile kurulan ilk üretici kooperatifi olan Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurucusu Dudu Kocabaş; kooperatif için bakanlıklardan destek alacaklarını ancak bunun için daha çok kadın üyeye ihtiyaç duyduklarını ve kadınları üye olmaya beklediklerini belirtti.17.07.2019 12:14

Kooperatif Kurucusu Dudu Kocabaş konu ile ilgili bilgi verdi. Kocabaş; “ İlçemizin ilk üretici destekli tarım kooperatifini kurduk. Bildiğiniz gibi ilk etapta festivale katıldık. İlçemizden daha çok ürün tanıtabilmek adına ve üretimimizi hızlandırmak adına gümrük ve Ticaret Bakanlığından bazı araç gereç talebinde bulunduk ancak bunlar için kadın üye sayımız yeterli değil.” dedi.

 

ÜYE SAYISINI ARTTIRMAMIZ GEREKİYOR

Kocabaş; “İlk etapta kadın üye sayımızın % 90 olması lazım. O zaman ekipmanlarımızı  % 75 hibe olarak alacağız. Kadınlarımız buralarda daha rahat üretim yapabilecekler. O yüzden Korkuteli’den istediğim acil olarak en az 50 bayanın üye olması. Bir hafta içerisinde harekete geçmezsek bu imkanlardan yararlanamayacağız. Gelecekleri için çocuklarımız için Korkuteli için ekonomik özgürlüğe kavuşmaları için el ele vermenin zamanı gelmiştir. Tüm kadınlarımızı kooperatife üye olmaya davet ediyorum. Bu arada bir kaç yerle anlaşma sağlanmıştır. Sağlıklı kontrollü üretime biran önce geçmemiz lazım.” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.