KORKOOP PROTOKOLÜ AĞIRLADI

KORKOOP PROTOKOLÜ AĞIRLADI

İlçemizin ilk üretici kooperatifi olan Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi dün Korkuteli Protokolünü ağırladı. Korkoop, Protokole yöremize özgü yemek ikramında bulundu.07.11.2019 07:48

İlçemizde kadınların ortak girişimi ile kurulan ve çalışma hayatına başlayan KORKOOP Tarımsal Kalkınma Kooperatifi etkinlikler kapsamında dün yöremize özgü yemekleri protokol üyelerine ikram etti.Yemeğe; İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Emniyet Müdürü Caner Çiçek,  İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ali Yıldız, Orman İlçe Müdürü Hülya Karataş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Selda Sert, Belediye Başkan Yardımcıları; Recep Şahin ve Emrah Erünsal, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Medine Yapılmışev ve yönetim kurulu üyeleri,  Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Levent Ertuğrul,  Mal Müdürü Mehmet Ümit Ulusan, Meclis Üyesi İlhami Yıldıran ve bazı üreticiler katıldı.

 

YÖREMİZE ÖZGÜ YEMEKLER İKRAM EDİLDİ

Protokol üyelerine yöremize özgü; Tarhana çorbası, yaprak sarması, biber dolması, patlıcan dolması, çiğ köfte, erişte, turşu, baklava ve şöbiyet ikramı yapıldı. Kooperatifteki stantları gezen protokol üyelerine kooperatifin ürettiği ve satışını gerçekleştirdiği ürünler hakkında bilgi verildi. İlçe Kaymakamı Çimşit, kooperatifin daha çok tanıtılması ve geliştirilmesi için üzerine düşeni yapacağını ifade etti. Daha çok üyeye ihtiyaç olduğunu belirterek kadınları kooperatife üye olmaya davet etti.

 

KOOPERATİFİMİZİ HEP BERABER BÜYÜTECEĞİZ

KORKOOP Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Dudu Kocabaş, “Sayın Kaymakamımız ve değerli misafirlerimizin katılımı ile yöresel yemeklerimizin tanıtımını gerçekleştirdik. Bizi kırmayarak davetimize icabet eden başta Sayın Kaymakamımız Ömer Çimşit olmak üzere kurum müdürlerimize, siyasi parti temsilcilerimize ve tüm misafirlerimize teşekkür ederiz. Kooperatifimizi hep beraber büyüteceğiz. Teşvik alabilmemiz için daha çok üyeye ihtiyacımız var. Tüm Korkutelili bayanları kooperatifimize destek olmaya bekliyoruz.” diye konuştu.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.