Korkuteli’ de ulaşıma zam geldi

Korkuteli’ de ulaşıma zam geldi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından 19 ilçede ulaşıma zam yapıldı. Yeni tarifeye göre, Antalya - Korkuteli arası 12 TL 50 kuruş oldu. Korkuteli Otogar Esnafı Ulaşım Komisyonu Başkanı Ali Şeker konu ile ilgili bilgi verdi.07.08.2019 11:17

19 İLÇEDE ULAŞIMA ZAM YAPILDI

Yaklaşık beş yıldır Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde ulaşıma zam yapılmıyordu. 1 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere 19 ilçede Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından ulaşıma zam yapıldı. Toplu taşıma ücretlerine yapılan düzenleme, 1 Ağustos günü Antalya Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk sınırları içinde ve ilçelerde toplu taşıma hizmeti veren tüm halk otobüsleri, minibüsler, belediye ve denetimli halk otobüslerinde devreye girdi. Yeni tarifeye göre; Korkuteli- Antalya arası ulaşım 12 TL 50 kuruş oldu. 52 köy ve 6 belde de ulaşıma zam yapıldı.


ZAMLARIN BİZİMLE İLGİSİ YOK

Yeni ulaşım zammı ile ilgili Korkuteli Otogar Esnafı Ulaşım Komisyonu Başkanı Ali Şeker bilgi verdi. Şeker; “ 19 ilçede geçerli olmak üzere 1 Ağustos’tan itibaren ulaşıma zam yapıldı. Daha önceleri Korkuteli Antalya arası ulaşım 10 TL iken şimdi 12 TL 50 kuruş oldu. Aynı zaman da ilçemizde 52 mahalle ve 6 belde de ulaşıma zam geldi. Ancak beldelerde ulaşım ücretleri km bazında hesaplanarak yapılmış bu yüzden beldeler arasında farklılıklar var. Bu zamlar Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Bizimle ilgisi yok. Vatandaşlarımız bize şikâyet ediyor veya sitem ediyorlar. Ama zamların bizimle ilgisi yok.” şeklinde konuştu.   Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.