Korkuteli’nde 13 bölge riskli

Korkuteli’nde  13 bölge riskli

Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Hayat Eve Sığar” uygulamasından alınan en son verilere göre, Korkuteli’nde korona virüs haritası güncellendi. Buna göre ilçede 13 bölge az riskli olarak işaretlendi.06.08.2020 12:59

DÜŞÜK RİSKLİ BÖLGELER MEVCUT

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar Uygulaması, vatandaşları yeni koronavirüs (Covid-19) konusunda bilgilendirme, yönlendirme, salgınla ilgili riskleri en az seviyeye indirmeyi ve yayılımı önlemeyi amaçlıyor. Uygulama ile Türkiye genelinde koronavirüs yoğunluk haritasına erişmek mümkün. Uygulamaya göre kırmızı alanlar yüksek riskli alanları gösterirken, mavi alanlar ise düşük riskli bölgeleri temsil ediyor. 

 

AZ RİSKLİ OLARAK İŞARETLENDİ

Koronavirüs salgınında uzmanlar 'ikinci dalga' tehlikesine karşı uyarılar yaparken, Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar Uygulamasının verilerine göre; geçtiğimiz hafta testleri pozitif çıkan vakaların ardından ilçemizdeki 13 bölge az riskli olarak işaretlendi. Az riskli olarak işaretlenen bölgeler arasında; Çomaklı’da 2, Yelten, İmrahor, Otogar Bölgesi, Uzunoluk, Bayat Bademleri, Kargalık, Alaaddin, Yalınlı Gediği ve Çevre Yolu Üzeri de yer alıyor.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.