Korkuteli ağasız kaldı

Korkuteli ağasız kaldı

Türkiye yağlı güreş camiasında önemli bir yere sahip olan Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri Pazar günü yapıldı. Ancak bu yıl yapılan güreşlerde ağalık ihalesi yapılmadı, Korkuteli bu yıl ağasız kaldı. 03.09.2019 12:17

BU YIL ADAY ÇIKMADI

Korkuteli 31'inci Geleneksel Altın Kiraz Pehlivan Güreşleri'nde finalde Şaban Yılmaz'ı yenen İsmail Balaban başpehlivan oldu. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden güreşlerde bu yıl ilk defa ağalık ihalesi yapılmadı. Güreşlerin sembollerinden olan ve en az güreşler kadar önemli olan ağalık ihalesi bu yıl yapılamadı. Önceki yılların ağası Hamdi Sarıca bu yıl ağalık için aday olmadı. Ağalık ihalesinin yapılmadığı güreşlerde, gelecek yılda ağalığın nasıl çözüleceği soru işareti olarak kaldı.

 

İLK KEZ İHALE YAPILAMADI

Günler öncesinden ağalık için ismi geçen Yusuf Yıldız ve Ogün Taş gibi isimlerde ağalık için aday olmayınca Korkuteli Yağlı Pehlivan Güreş tarihinde ilk kez ağalık ihalesi yapılamadı. Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl ağasız kaldı. Önceki yılların ağası Hamdi Sarıca’nın ise önümüzdeki hafta sonu gerçekleştirilecek olan, 667’inci Tarihi Elmalı Güreşlerinde ağa olmak için ihaleye çıkacağı iddia ediliyor. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.