Korkuteli C9 statüsünde

Korkuteli C9 statüsünde

Geçtiğimiz hafta boyunca Ankara’da olan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, geçtiğimiz gün akşam basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarına Ankara’da yaptığı ziyaretler ile ilgili bilgi verdi.14.05.2019 12:19

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, geçtiğimiz hafta boyunca Ankara’da bazı ziyaretlerde bulundu. İşlek, geçtiğimiz gün akşam ilçedeki basın mensupları ile bir araya gelerek Ankara ziyaretleri ile ilgili bilgi verdi.

 

BELEDİYEMİZ STATÜ ATLADI

 İşlek: “ Bugün sizlerle hem Ankara seyahati ile ilgili bilgi vermek, hem de 38 gün boyunca neler yaptık değerlendirmek için birlikteyiz. Ankara’ya gittiğimde önce Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettik. Bize güç verdi, destek oldu. Daha sonra Antalya Milletvekilimiz Abdurrahman Başkan ve Ak Parti İlçe Başkanımız Kemal Sancaktar ve Ak Parti Milletvekilleri ile iftar yaptık. 5 yıl boyunca Cumhur İttifakı üzerinden nasıl çalışmalar yapacağız onu konuştuk. Ankara’da tüm ziyaretlerimiz çok verimli geçti. Öncelikle belediyemiz statü atladı. Daha önce 58 Bin nüfus üzerinden değerlendiriliyordu. Şimdi 100 bin ve 250 bin arası nüfusa göre değerlendirilecek. C8 statüsünde olan belediyemiz artık C9 statüsünde.” dedi.

 

ÖDENEKLERDE ARTIŞ OLACAK

İşlek: “Memur kadrolarımız işçi kadrolarımız, norm kadrolarımız ve açılması gereken müdürlüklerimizin yapıları C-8’e göre idi.  Yeni kadroların artması bu ay son olduğu için içeriden de bilgileri aldığımız Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile istişare ederek bunu bir an önce yapalım, attığımız adımın 58 bin nüfusa sahip olmamız ve 100-200 bin arasına hazırlamamız gerekiyor. O kadroları kullanmasak ta o müdürlükleri kullanmasak ta hazır hale getirmemiz gerekiyor. Şuan C-9’a geçmiş durumdayız. Ayrıca Özel kalem kadrosunun olmadığı Belediyemize Özel Kalem Müdürlüğünü çıkardık. C-8’den C-9’a geçmemiz ile birlikte ödenekte yüzde 2-2,5 oranında bir artış olacak. Statü gereği bir artış bu aydan itibaren olacak. Buda 40-50 Milyon TL’lik  fark olacak. Buda bizim için büyük rakam dedi.” dedi.

 

DOĞALGAZIN İHALESİ YAPILACAK

İşlek: “ Önümüzdeki hafta itibariyle artık her şeyi bitmiş olan Doğalgazın ihalesi yapılıyor. Kasım ayında da yapım ihalesi yapılıyor.  Kasım ayındaki ihale ile birlikte de Ocak ayında artık kazma vuruluyor. Bu şu demek; “Bir yıl sürecek, merkezdeki 6 mahallemiz başta olmak üzere 1 yıl içinde ilçemizde doğalgaz gelecek. Maksimum 2020’nin 6’ıncı ayında doğalgaz ilçede her evde yanmış olacak. İlçeye doğalgazın gelmesiyle birlikte 58 bin olan nüfusumuz doğal olarak 100 bine doğru 5 yıl içinde çıkacak. Şimdiden 2-3 yıl öncesinden 100 bin -250 bin arası bir belediyeymiş gibi alt yapımızı hazırlamamız gerekiyor.” dedi.   Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.