Korkuteli değişiyor Korkuteli gelişiyor

Korkuteli değişiyor  Korkuteli gelişiyor

Korkuteli Belediyesi tarafından kadınlar için özel olarak projelendirilen, “Altuncan Hatun Kadın Merkezi” 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hizmete açılacak. Merakla beklenen merkez için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.27.02.2020 08:03

MERKEZDE NEREDEYSE YOK, YOK

Ocak ayında yapımına başlanan, kısa süre içinde tamamlanacak olan ve

Antalya’nın 19 ilçesinde bir ilk olacak kadınlar merkezi için geri sayım başladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Korkutelili kadınların hizmetine sunulacak kadın merkezi köylerde ki kadınlara da ulaşmayı hedefliyor. Her kesimden kadına hizmet verecek 1.500 metre karelik kapalı alana sahip merkezde neredeyse yok, yok.

 

YÜREKLERE DOKUNMAYA DEVAM EDECEK

Korkuteli Belediyesi gerçekleştirdiği projeler ile yüreklere dokunmaya devam ediyor. Cumhureli Projesi ile adeta merkez mahallelerde ve köylerde çalmadık kapı, girmedik ev bırakmayan Korkuteli Belediyesi, şimdi de kadınlar için gerçekleştirdiği proje ile sadece Korkuteli’de değil Antalya’nın tüm ilçelerinde adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

 

İSTENİLEN KURSLAR AÇILABİLECEK

İsmini devlet kurtaran kadın Altuncan Hatun’dan alan merkezin alt katında;  hamam, sauna, kese odası, cilt bakımı, masaj odası, dinlenme odası, vitamin kafeterya, fitness alanı, engelli ve normal tuvalet bulunuyor. Halk oyunları alanı, eğitim odaları, bilgisayar odası, müzik odası, ahşap boyama, mescit ve kreşte bulunan merkezde Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile bayanların istediği kurslar açılabilecek.

 

AİLE BÜTÇESİNE KATKI SAĞLAYACAK

 Merkezin üst katında; Kafeterya Salonu, kütüphane ve bayanların gün yapabilmesi için oturma odası bulunuyor. Oyun salonlarının yanında hobi odalarının da bulunduğu alanda aşçılık ve pastacılık kursu için sınıflar bile düşünülmüş. Ayrıca kadın merkezinde ev hanımları evde yaptıkları pasta, börek veya kurabiyeleri buraya bırakabilecek. Gün yapmak isteyen hanımlar buralardan aldıkları ürünlerle merkezde günlerini yapabilecekler. Böylece ev hanımları da aile bütçesine katkı sağlamış olacak.

 

MERKEZ MERAKLA BEKLENİYOR

Haftanın 7 günü sadece kadınların yaşam alanı olarak, kapıdan girdikleri an itibari ile kendilerini özgür hissedecekleri bu merkezde çocuklar ise merkezin içinde bulunan kreşte, görevlilerin gözetiminde hoş vakit geçirebilecek. Korkuteli Belediyesi tarafından işletilecek Altuncan Kadın Merkezi Korkuteli’de gidilecek yer yok tabularını da yıkacağa benziyor. 8 Mart’ta hizmete girecek merkez özellikle Korkutelili hanımlar tarafından merakla bekleniyor.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.