Korkuteli'de kadınlar söz sahibi

Korkuteli'de kadınlar söz sahibi

Korkuteli'nin yönetiminde kadınlar söz sahibi. Kamu kurum kuruluşlarından, ilçe meclisine kadar birçok kadın en üst düzey görevlerde bulunuyor. 06.12.2019 08:06

ANTALYA'NIN BİLE ÖNÜNDEYİZ

5 Aralık Kadın Hakları gününde ülkemizde kadınların yeri tartışılırken, ilçemizde en üst düzey yönetici konumunda 19 kadın bulunuyor.  Muhafazakar yapısıyla bilinen Korkuteli'nde Adliyede, siyasette ve kamu kurum kuruluşlarının en üst düzey yöneticilik konumunda kadınlar görev yapıyorlar. Korkuteli bu kapsamda Antalya'nın bile önüne geçmiş durumda.

 

EN ÜST DÜZEYDELER

Korkuteli Adliyesinde Cumhuriyet Savcısı Özge Yüceer, Hakimler Kadriye Tepe, Nihal Gürbüz Taş, Büşra Şemşek ve Esra Ak Çimşit görevlerini sürdürüyorlar. Siyasette ise Belediyi de yöneten Milliyetçi Hareket Partisi'nin İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev. Korkuteli Belediye Meclisinde Tülay Yıldız, Nuray Bakacak, Hatice Demir, Ayşe Gül Pınar, Nazan Yavuz kadınları temsil ediyorlar.

 

TÜM KURUMLARDA KADIN VAR

İlçemizde en önemli kurumların başında da kadınlar var. Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Saliha Şahintürk, Akedaş İlçe Yöneticisi Buket Örün, Nüfus Müdürü Sevim Kılıç, Halk Kütüphanesi Müdürü Nihal Yıldız, İlçe Sağlık Müdürü Oya Dirican, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Selda Sert, Orman İşletme Müdürü Hülya Karataş, Korkuteli Tarım Kredi Koopeatif Müdürü Aynur Gök,  PTT Merkez Müdürü Sibel Tekiner kadınların fırsat verildiğinde neleri başarabileceğini gözler önüne seriyor Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.