Köşe kapmaca

Köşe kapmaca

İlçemizde 31 Mart 2019 yerel seçimleri için belediye başkan adaylarının kesinleşmesinin ardından şimdide gözler meclis listelerine çevrildi. En başından beri Millet İttifakı’nın tek liste ile seçime gideceği konuşulurken, Cumhur İttifakı’nın ise çift liste ile gideceği konuşuluyordu. Liderlerin bugün ki görüşmesinden sonra Cumhur İttifakının da tek liste ile seçime gidilmesi konuşulmaya başladı. Bu karmaşada Aday adayları da listede iyi bir yer kapabilmek için adeta köşe kapmaca oynuyor.11.02.2019 10:22

CHP GÜÇLÜ İSİMLER İLE GİRMEYİ HEDEFLİYOR

İlçede belediye başkan adayları saha çalışmalarına son hızı ile devam ederken, ilçenin en önemli gündem maddelerinden biri ve en büyük merak konusu ise meclis listeleri. Millet İttifakında en başından beri fermuar usulü ile tek liste halinde seçime gidileceği ifade edildi. Ayrıca CHP cephesinin birinci sıraya çok iddialı bir isimle dirsek temasında olduğu kulislerde konuşulmaya başladı.

CUMHUR İTTİFAKI TEK LİSTE OLABİLİR

Cumhur İttifakında ise geçtiğimiz günlerde her iki parti lideri tarafından ayrı ayrı listeler ile seçime gidileceği belirtilmişti. Ancak geçtiğimiz cuma günü ittifak ile ilgili yeniden görüşme yapan iki liderin listelerin tek olması yönünde de görüşme yaptığı ileri sürüldü. Ancak nihai kararın bugün yapılacak olan görüşme sonrası netleşmesi bekleniyor. Cumhur ittifakında MHP cephesinin fermuar, Ak Parti cephesinin ise ayrı listeler ile seçime girmek istedikleri biliniyor. Bu minvalde Ankara’da ki görüşmeler ne şekilde sonuca bağlanırsa bağlansın Cumhur ittifakı tabanında ve meclis üyesi aday adayları içerisinde sıkıntı oluşturabileceğe benziyor.

SAADETTE LİSTE BELLİ GİBİ

Geçtiğimiz günlerde Cumhur ittifakı adayı Ömer Niyazi İşleğin elinin kaldırılması ile Saadet Partisine transfer olan Hasan Ali İrban ve yol arkadaşlarının listesi büyük ölçüde belli olmuş durumda. Buna göre listede kesin gözüyle bakılan isimler şu şekilde Mehmet Manavoğlu, Şefik Kılıç, Mehmet Fatih Okutan,  Mehmet Akdeniz, Yusuf Sarıcalar. Ayrıca Hasan Ali İrban ve ekibinin CHP oylarını alabilmek için CHP’li bir ismi listeye yazmaya çalıştıkları belirtiliyor.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerine iki aydan az bir süre kaldı. İlçede belediye başkan adayları saha çalışmalarına son hızı ile devam ederken, ilçenin en önemli gündem maddelerinden biri ve en büyük merak konusu ise meclis listeleri. Millet İttifakında en başından beri fermuar usulü ile tek liste halinde seçime gidileceği ifade edildi. Ayrıca Chp de sıcak gelişmeler yaşanıyor. İddialara göre, CHP cephesinde birinci sırada çok iddialı bir isim ile seçime girilecek. İYİ Parti cephesinde ise İrfan Yılmaz, Mehmet Kılınç ve Ayhan Tığrak gibi isimler ön plana çıksa da sessizlik hakim. Ayrıca İrfan Yılmaz’ın Kepezden de listeye girebileceği konuşulurken, Yılmazın, Halil Kara ne derse o olur şeklinde görüş belirtmiş olduğu gelen duyumlar arasında. Cumhur ittifakında ise liderlerin görüşmeleri sonrasında açıklanacak karar bekleniyor. Ancak sonuç ne çıkarsa çıksın olumsuz olacağa benziyor. Yaklaşık on 7bin oy potansiyeline sahip Ak Parti cephesinin 3bin civarı oyu olan Mhp ile aynı listede olmak istemedikleri konuşulurken Mhp’nin  ayrı liste olarak seçime girmeye razı olmadıkları gelen duyumlar arasında. Saadette ise her şey süt liman gibi Hasan Ali İrban’ın transferiyle iyi bir hava yakalayan Saadet Partisinde, Mehmet Manavoğlu, Şefik Kılıç, Mehmet Fatih Okutan,  Mehmet Akdeniz, Yusuf Sarıcalar gibi isimlerin yanı sıra Chp oylarını alabilmek için Chp’li bir ismi listeye yazmaya çalıştıkları kulislere sızmış durumda.

 19 Şubat 2019 Salı son gün

Cumhur İttifakında ise geçtiğimiz günlerde her iki parti lideri tarafından ayrı ayrı listeler ile seçime gidileceği belirtilmişti. Ancak geçtiğimiz cuma günü ittifak ile ilgili yeniden görüşme yapan iki liderin listelerin tek olması yönünde de görüşme yaptığı ileri sürüldü. Ancak nihai kararın bugün yapılacak olan görüşme sonrası netleşmesi bekleniyor. Siyasi partilerin en son 19 Şubat Salı günü, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini ilçe seçim kurullarına, büyükşehirlerde siyasi parti il başkanlıklarının büyükşehir belediye başkan aday listelerini il seçim kurullarına alındı belgesi karşılığında elektronik ortamda DVD, flash bellek, hard disk vb. ile fiziki ortamda kağıt olarak en geç saat 17.00'ye kadar vermeleri gerekiyor.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.