Kural ihlaline Af yok!

Kural ihlaline Af yok!

İlçe giriş ve çıkışlarında kontrollerini sıklaştıran Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, kural ihlalinde bulunan başta motosiklet sürücüleri olmak üzere kural ihlali yapan sürücüler ile ilgili cezai işlem uyguluyorlar.12.07.2019 13:34

UYARI YOK, CEZA VAR

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan 'Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var' projesi kapsamında Korkuteli’ de de İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehir İçi Trafik Büro ekipleri polisleri ve Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri şehir içinde,  giriş çıkışlarda kontrol ve denetimlerini arttırdılar. Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri şehir giriş ve çıkışlarında başta motosiklet kullanıcıları olmak üzere kural ihlalinde bulunan sürücülere göz açtırmıyorlar. Kaskı olmayan, eksik evrakı olan ve plakası bulunmayan motosikletlere cezai işlem uygulanıyor. Sürücüler artık uyarılmıyor, doğrudan ceza uygulanıyor.

 

KONTROLLER SIKLAŞTIRILDI

 Korkuteli Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, ilçenin giriş çıkışlarında kontrolleri sıklaştırdıklarını dün yaklaşık 100 aracın emniyet kemeri, cep telefonu ile konuşma, evrak ve hız kontrolünden geçirildiğini ve 5 araca cezai işlem uyguladıklarını belirttiler. Ekipler artık kural ihlali yapan sürücülerin uyarılmadığını doğrudan ceza yazıldığını belirterek sürücüleri uyardılar. Korkuteli Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, özellikle motosiklet uygulaması yaptıklarını belirterek, kaskı olmayan, belgeleri eksik ve plakasız sürücülere ceza yazdıklarını ifade ederek, sürücülere aynı zamanda bilgilendirme broşürleri dağıttıklarını söylediler.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.