KURUŞU KURUŞUNA AÇIKLASINLAR

KURUŞU KURUŞUNA AÇIKLASINLAR

Dün basın mensupları ile bir araya gelen Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, yaklaşık 15 gün önce yapılan Korkuteli Güreşleri ile ilgili açıklamada bulundu. Saadet Partisi’nin Spor Toto’dan alınan hibeye eleştirisine de cevap verdi. İşlek; “Geçmiş dönem yapılan güreşleri kuruşu kuruşuna açıklasınlar.” dedi.17.09.2019 08:40

İşlek; “Biliyorsunuz bu sene güreşlerde biz tribün sayısını 2000 kişi arttırmaya çalıştık, ama gördük ki iki binde yetmiyor. 20 binlik yer yapsan 20 binde devam edecek. Sosyal medya aracılığı ile güreş bilançosunu açıkladım. Sabah dokuz çeyrekte tüm tribünler doldu. Yani ne yaparsanız yapın, bariyer sistemi koymasaydık yine aynı olacaktı. Seneye daha değişik bir sistem olacak.” dedi.

HERKES AĞA OLABİLİR

İşlek; “Mesela bu sene bir tane bile reklam panosu görmediniz değil mi? Bu önümüzdeki yıl için bir ipucu, seneye o stat daha farklı bir güreş görecek. Ağzından çıkanı yerine getirecek herkes ağa olabilir. Ama bu yıl ağa olmasının iki sebebi var. Daha önceki ağamız bir bedelle senet vermiş. Ama arka tarafta 250 bin TL verilmiş. Kendisinin beyandı var. 407 Bin TL milletin önünde ağalık yapılacak, arkada başka hesap olacak. Peygamber sünnetinde arka taraftan iş çevrilmez.” dedi.

 

HAMDİ BEY O PARAYI VEREMEM DEDİ

İşlek; “Bu sene 407 bin TL’nin üzerine bir TL çıkabilecek biri olsaydı. Ağalık yapılacaktı. Hamdi Bey durumunu açıkladı, o parayı veremem dedi. Bu yıl Spor Toto’dan 130 bin TL gelmişti. Seneye 300 bin TL gelecek. Bizim bundan sonraki güreşler için paramızın çoğu hazır zaten, güreşler kapsamında konser olmayacak. Ancak kültür sanat etkinlikleri kapsamında yapılacak ama kendi sanatçılarımız konser verecek.” Dedi.

 

BEN POLEMİĞE GİRMEK İSTEMİYORUM

İşlek; “ Güreşlere Spor Totodan gelen para ile ilgili ben polemiğe girmek istemiyorum. Yusuf Beyin kendisine de 30 Ağustos programında söyledim. Biz sayın kaymakamla beraber Spor Bakanlığına gittik. Güreşlerimiz ile ilgili Spor Bakanlığından bir talepte bulunduk. Daha sonra Spor Bakanımız demiş ki Spor Toto’dan 130 bin TL çıkın. Bunu Spor Bakanlığı veriyor. Yusuf Bey almasaydınız dedi. Şimdi Spor Toto’dan para kabul etmem deseydim. Bir dahaki sefere bakanlığımıza gittiğimde, biz sana para çıkardık sen kabul etmedin diyecekti.” dedi.

 

NEDEN KALDIRMADINIZ SPOR TOTO’YU?

İşlek; “Ben işime bakıyorum, gece gündüz çalışmaya çalışıyorum. Şunu da söyleyeyim 95-96’da kim bu memlekette iktidar Erbakan, neden kaldırmadınız Spor Toto’yu o zaman, meclis üyesi olarak aldığımız huzur hakkı da haram, merkezi bütçeye bunlarda giriyor. O zaman bir zahmet iktidar olacaklar adil düzeni getirecekler.” dedi.

 

480 BİN TL’YE KONSER YAPTILAR

İşlek; “ Korkuteli’ni germeyelim bu kadar küçük şeyler için, ben size demiyorum ama sizin şuan siyaset yaptığınız arkadaşlar önceki dönem 480 bin TL’ye konser yaptılar. İki saatlik iki buçuk saatlik konserler yaptınız yazık günah değil miydi? Hadi açıklasınlar o zaman diyeceğim ben de, geçmiş dönem güreşleri kuruşu kuruşuna açıklasınlar. Kimden ne kadar para alındı, kime ne kadar verildi.” dedi.

 

BANA SİYASET YAPTIRMAYIN

İşlek; “Şimdi 480 bin TL’ye konser yapacaksınız peygamber sünnetinde, fotoğrafları var. Sahneden etrafa bakacaksınız. Orda arkadaşlar Müslüman, ben gayrimüslim yok öyle bir dünya. Ben bunlara takılmıyorum ama 480 bin TL’ye kaç köyün ihtiyacı çıkardı biliyor musunuz?  Ben bunları gerilmek için söylemiyorum. Bana siyaset yaptırmayın en güzelini yaparım. Ben bunu istemiyorum. Bırakın geçmişi herkes vebalini Allah’a verecek. Bende Allah’a vereceğim.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.