Meclis mazbatayı aldı

Meclis mazbatayı aldı

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra yapılan şikayetler üzerine henüz mazbataları verilmeyen Korkuteli Belediye meclis üyeleri, dün mazbatalarını aldılar. Meclisin ilk toplantısını pazartesi günü yapması bekleniyor.11.04.2019 11:15

İLK MECLİSİN PAZARTESİ OLMASI BEKLENİYOR

Mahalli idareler seçimleri 31 Mart günü gerçekleştirildi. Ancak meclis üyeliklerine Millet İttifakı tarafından yapılan itiraz nedeni ile meclis üyelerinin mazbataları verilmemişti. Dün öğleden sonra Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve Saadet Partisi meclis üyelerinin mazbataları İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Bülent Aksu tarafından verildi. Korkuteli Adliyesinde gerçekleştirilen törende ilk olarak Cumhur İttifakı meclis üyelerinin mazbataları verildi. Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirildi. Ardından Millet İttifakı ve Saadet Partisi meclis üyelerine mazbataları verildi. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Bülent Aksu: " Yapılan itirazlar nedeni ile meclis üyeliğine seçilen arkadaşlara mazbataları verilememişti. Meclis üyeliğine seçilen arkadaşları tebrik ediyorum. İnşallah beş yıl boyunca Korkuteli’ye çok iyi hizmetler yaparlar.” dedi.

MUHTARLAR MAZBATAYI BUGÜN ALACAK

Hakim Aksu: “ Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın. Ben yağmur çamur demeden her koşulda çalışan ilçe seçim kurulundaki arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim.” diye konuştu. Daha sonra siyasi partilerin ilçe başkanları birer konuşma yaparak meclis üyelerine hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Mazbatayı alan meclisin önümüzdeki ilk beş gün için meclis toplantısını yapması gerektiğinden, yeni meclisin ilk toplantısını yapmak üzere pazartesi günü toplanması bekleniyor.  İlçemizde henüz mahalle muhtarlarına da yapılan itirazlar nedeni ile mazbataları verilememişti. İlçe Seçim Kurulu tarafından; 31 Mart seçimlerinde sonuçlarına itiraz edilen bazı mahalleler nedeni ile mazbataları verilemeyen muhtarların, mazbatalarının da bugün ilçe kaymakamlığı tarafından verileceği belirtildi. 
Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.