Meclis Üyeleri Belediyeler Birliği seçimlerine katıldılar

Meclis Üyeleri Belediyeler Birliği seçimlerine katıldılar

Korkuteli Belediyesi meclis üyeleri, geçtiğimiz cuma günü Antalya’da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerine katıldılar. Seçimlerde Korkuteli Belediyesi’nden kimse aday gösterilmedi. 13.05.2019 08:53

DİVAN BAŞKANLIĞINI BÖCEK YAPTI

 Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi'nin üyeleri geçtiğimiz Cuma günü seçimle belirlendi. Belediyeler Birliği seçimlerine Korkuteli Belediyesi Meclis üyeleri de katıldılar. Ancak Korkuteli Belediyesinden aday gösterilmedi, meclis üyeleri sadece oy kullandılar. Korkuteli ’den; Korkuteli Belediye Başkan Vekili İlhami Yıldıran, AK Parti Grup Sözcüsü İsmet Senekçi, MHP Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Muammer Akten, CHP’li meclis üyeleri; Hatice Demir, Turgut Kara, Osman Manis, İYİ Parti’den; İrfan Yılmaz, Ali Ateş, Saadet Partisinden ise; Mehmet Manavoğlu ve Yusuf Sarıcalar katıldılar. Cam Piramit’te yapılan seçimlerin divan başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptı.

 

19 İLÇENİN MECLİS ÜYELERİ KATILDI

Divan kurulunun diğer üyeleri; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen oldular. Seçimlere 19 ilçenin belediye meclis üyeleri katıldı. Her ilin milletvekili sayısı kadar asil ve yarısı kadar yedek üyenin seçildiği seçimde, nüfusu 100 bini aşan ilçelerin belediye başkanları ile Büyükşehir Belediye Başkanı doğal üye olarak meclise girdi. Nüfusu 100 binin altında kalan 13 ilçenin belediye başkanı ve önerilen 3 meclis üyesi için oy kullandı. Türkiye Belediyeler Birliğine;  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile 19 ilçenin belediye başkanı girdi.
Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.