Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı

Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı

15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz gün akşam ilçede yapılan programlar kapsamında “Millî Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” yapıldı. 17.07.2019 12:08

 Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 15 Temmuz darbe girişiminin anma etkinlikleri kapsamında program yapıldı. İlçedeki program pazartesi sabah 15 Temmuz Şehidi Yasin Naci Ağaroğlu’nun mezarı başında anılması ile başladı. Ardından program akşam devam etti. Akşam da Milli birlik ve beraberlik yürüyüşü yapıldı. Anıt Meydandan başlayan yürüyüş yine Anıt Meydan da son buldu. Meydandaki program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Programa; Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Emniyet Müdürü Hakan Selen, Jandarma Komutanı Teğmen Ali Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız ve diğer kurum amirleri katıldılar.

Kur’an Tilaveti yapıldı

 Siyasi parti temsilciliklerinden ise; Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ziya Çimen ve İYİ Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz katıldılar. Daha sonra Çayırlı Camii İmam Hatibi Fatih Küçük Kur’an Tilaveti yaptı. Ardından Yasin Naci Ağaroğlu’nun yaşam hikâyesini anlatan kısa bir gösterim yapıldı. Şehit Yasin Naci Ağaroğlu’nun babası Mustafa Ağaroğlu’nun konuşmasının ardından Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit konuşma yaptı.

 

 Bu olayı unutmamalıyız

Çimşit; “ Kıymetli Korkutelililer, değerli davetliler, ben sözlerime başlamadan önce gerek şahsım adına gerek sizler adına şehidimizin babasına annesine böyle bir hayırlı evlat yetişdikleri için şükranlarımı minnet duygularımı iletmek istiyorum. Aslında şehidimizin babası söylenmesi gerekenleri söyledi. Şehitlerimiz gazilerimiz söylenmesi gereken ne varsa bugüne kadar her şeyi söylediler. Gerek Çanakkale’de, gerek Kurtuluş Savaşında, gerek terörle mücadelede en son da 15 Temmuz’da her şeyi söylediler. Bugün bize düşen şehitlerimize minnet duygumuzu, şükran duygumuzu güçlü bir şekilde ifade etmek. Bugün önemli tarihi bir gün 15 Temmuz hain darbe girişimin üçüncü yılı, bu olayı unutmamalıyız, unutturmamalıyız.” dedi Daha sonra siyasilerin konuşmalarının ardından program sona erdi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.