Minik yüreklerden büyük yardım

Minik yüreklerden büyük yardım

Cumhuriyet Gülhizar - Osman Sarıca Ortaokulu 5/B sınıfı öğrencileri kendi organizasyonlarıyla düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri, Korkuteli Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne (KORENDER) bağışladılar. 24.05.2019 09:09


Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar: “5/B sınıfından Cemre Çapacı, Nazlı Boyraz, Fatmagül Gencer ve Esra Azra İşbecer ‘Engelleri Hep Birlikte Aşıyoruz’ düşüncesiyle yola çıkarak kermes düzenlemeye karar verdiler.  Ailelerinin de katkılarıyla gönüllü olarak evde hazırladıkları yiyecekleri geçtiğimiz hafta okul önünde satışa sundular. Kermeste elde edilen geliri Korkuteli Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne yaptıkları ziyarette dernek yöneticilerine ulaştırdılar. Öğrencilerimiz, “İlçemizde engelli arkadaşlarımız için ne yapabiliriz diye düşündük ve onlar için kermes düzenledik. Elde ettiğimiz gelirle onların yararına bir şeyler yapmak bize büyük mutluluk verdi. Engelleri hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz.” dediler. Ziyarette Özel Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Bayram Serik ve Müdür Mustafa Demir öğrencilere bilgi verdiler.” dedi.

GÜLER EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Sarıcalar: “ Korkuteli Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KORENDER) Başkanı Gülşen Güler ve dernek yönetimi öğrencilerimize rehberlik etti. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi´nde öğrencilere verilen dersleri tek tek sıralayan Müdür Serik, alanlara göre zihinsel engellilerin; bilinçsel hazırlık, dil konuşma ve alternatif iletişim becerileri, öz bakım becerileri ve sosyal hayata hazırlık, toplumsal yaşam becerileri ve okuma yazma, Türkçe ve Matematik gibi dersler gördüğünü söyledi. KORENDER Başkanı Gülşen Güler; “Engelli çocuklarımız için eğitim performansına ve ihtiyacına göre her türlü araç, gereç ve eğitim malzemesi katkısı sağlanıp çocuklarımıza ve ailelerine destek faaliyetlerimiz gerçekleştirilecektir. Böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinde başta öğrencilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.