Motosiklet uygulaması son gaz devam

Motosiklet uygulaması son gaz devam

Antalya Valiliği tarafından hayata geçirilen ve İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından tanıtımı yapılan “ Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var” projesi uygulaması ilçemizde son sürat devam ediyor.19.07.2019 12:48

Antalya Valiliği tarafından hayata geçirilen ve Antalya’nın dört bir yanında uygulanmaya başlanan; “Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var” projesi kapsamında ilçemizde de motosiklet uygulaması son sürat devam ediyor. Dün sabah İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehir İçi Trafik Büro Ekipleri Karşıyaka Mahallesinde uygulama yaptılar. Özellikle kask uygulaması yapan ekipler, bunun yanı sıra ehliyeti, sigortası ve plakası eksik olan motosikletlere de cezai işlem uyguladılar.

KONTROLLERDE DAHA DA SIKLAŞACAK

 İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehir İçi Trafik Büro Ekipleri normalde kask uygulaması yaptıklarını ancak bunun yanı sıra ehliyet ve plaka kontrolü de yaptıklarını belirttiler. Ekipler; “Belirli aralıklarla ilçenin belirli noktalarında kask uygulaması yapıyoruz. Bu uygulama bundan böyle devam edecek ve kontrollerimiz daha da sıklaşacak. Kask, ehliyet ve plaka kontrolü yapıyoruz. Kask takmamanın cezası 108 TL, ehliyetsiz motosiklet kullanmanın cezası 2018 TL. Motosiklet kullanan vatandaşların kask kadar ehliyet ve evraklarına da önem vermeleri gerek.” şeklinde konuştular.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.