Muhtarlar mazbatayı aldı

Muhtarlar mazbatayı aldı

31 Martta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra bazı mahallelerde seçim sonuçlarına yapılan itirazlar nedeni ile mahalle muhtarlarına mazbataları verilememişti. Dün Korkuteli Kaymakamlığı İdare ve Denetim Şefliği tarafından muhtarlara mazbataları verildi.12.04.2019 08:56

MAZBATALAR KAYMAKAMLIK TARAFINDAN VERİLDİ

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrasından meclis üyeliklerine ve bazı muhtarların seçim sonuçlarına itiraz edilmişti. 15 mahallede muhtarlık sonuçlarına itiraz edildiği içinde muhtarların mazbataları ve mühürleri teslim edilememişti. Yapılan itirazların il seçim kurulu tarafından, dilekçelerin yetersiz bulunması sonucu reddedilmesi nedeni ile dün sabahtan itibaren tüm muhtarlara ve azalarına mazbataları teslim edildi. Korkuteli İlçe Kaymakamlığı İdare ve Denetim Şefliğine gelen muhtarlar ve azaları ilk önce kimlik fotokopilerini teslim ederek imza attılar. Daha sonra muhtarlara ve azalarına mazbataları, muhtarlara ise mühürleri teslim edildi. Korkuteli Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Özvatan; " 31 Martta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra bazı mahallelerde yapılan itirazlar sebebi ile muhtarlara mazbataları verilememişti." dedi.

"HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

Yazı İşleri Müdürü Özvatan: "O itirazların sonuçlandığı içinde biz de muhtarlarımıza mühürlerini ve mazbatalarını teslim ettik. 58 Mahalle muhtarlarımıza ve azalarına mazbatalarını verdik. İlçemiz için hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın" dedi. Mazbataları alırken oldukça heyecanlı oldukları gözlenen muhtarlar; İtirazlar nedeni ile mazbataları geç aldık. Ama olsun, bize oy veren herkese teşekkür ederiz. Allah bizleri utandırmasın" diye konuştular. Daha önce İlçe Seçim Kuruluna; Nebiler, Gümüşlü, Dereköy, Taşkesiği, Göçerler, Mamatlar, Yazır, Kayabaş, İmrahor, Kızılcadağ ve Kemerağzı Mahallerinin muhtarlık seçim sonuçlarına itiraz edilmişti. Bu itirazlar ilçe seçim kurulu tarafından reddedildiği için daha sonra itirazlar il seçim kuruluna yapılmıştı. 
Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.