Okullar için güvenlik önlemleri alındı

Okullar için güvenlik önlemleri alındı

Bugün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı başlıyor. Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı birimler, Okullar bölgesi olarak bilinen civarda güvenlik önlemlerini aldılar. 09.09.2019 08:39

Emniyet bir dizi önlem aldı

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından okulların önlerinde bir dizi önlemler alındı. Yeni eğitim öğretim yılı bugün başlıyor. Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de ilçemizde okullar bölgesi olarak bilinen Fatih Bulvarı’nda; Zeynep- Mustafa Kemer Ortaokulu, Şehit Tuncay Arslan İmam Hatip Ortaokulu, Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi ve Mesude Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bulunduğu caddede güvenlik önlemlerini aldılar.

 

Personel görevlendirilecek

Yeni eğitim öğretim yılının ilk günü sorunsuz geçmesi için tüm birimler önlemlerini aldılar. Çocukların yeni eğitim ve öğretim yılını güvenli bir şekilde tamamlayabilmeleri için her okulun önünde ayrı ayrı önlem alındı. Okul idareleriyle irtibat kurularak okul giriş ve çıkış saatlerinde okul önlerinde, çevresinde ve güzergahlarında gerekli trafik tedbirlerinin alınmasına yönelik ekip veya personel görevlendirilecek.

 

 

Gerekli cezai işlemler uygulanacak

Kolluk birimlerince yaya veya okul geçitlerinden geçen veya geçmek üzere olan öğrencilere ve diğer yayalara ilk geçiş hakkını vermeyen sürücülere gerekli cezai işlemler uygulanacak. Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri; Yeni eğitim öğretim döneminde çocukların ve öğretmenlerin sorun yaşamaları için gereken önlemlerin alındığını ve her okul önünde bir okul polisi olacağını belirttiler.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.