Okulu Kırkpınar’a Korkuteli’ de hazırlanıyor

Okulu Kırkpınar’a Korkuteli’ de hazırlanıyor

Bu yıl 658’incisi yapılacak olan Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri 1 Temmuz’da başlayacak. Ve birçok başpehlivan Kırkpınar hazırlıklarına Korkuteli ’de devam ediyor. Son başpehlivan Orhan Okulu’ da Kırkpınar hazırlıklarını ilçemizde devam ettiriyor17.06.2019 13:19

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerine sayılı günler kaldı. Kırkpınar’da sayısız başarıya imza atan Antalyalı başpehlivanlarda hazırlıklarına devam ediyorlar. İsmail Balaban, Turan Balaban, Orhan Okulu gibi isimler Kırkpınar hazırlıklarına ilçemizde devam ediyorlar. Kırkpınar’ın son başpehlivanı Orhan Okulu, hazırlıklarını Korkuteli’de kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışmalarla sürdürüyor. Çayırda cazgırların “geri vitesi olmayan pehlivan” diye anons ettiği ve rakiplerini iterek yormasıyla ünlü Okulu, güreşe 8 yaşında babasının teşviki ile başladığını söyledi. Bu yılki güreşlere çok iyi hazırlandığını belirten Orhan Okulu, 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne kısa bir süre kala kampa gireceğini ifade etti.

“Antalya’ya altın kemeri yine ben getireceğim”

 Okulu; “İlk defa Kırkpınar'a 2000 yılında gittim. İlk gittiğimde minik-1 boyunda ikinci oldum ve 2000 yılından beri de Kırkpınar'a gidiyorum. 2012 yılında başa çıkmak nasip oldu, başaltı boyunda birinci olarak başpehlivanlığa çıktım. 2013 yılında ilk defa başpehlivanlıkta kürsüye çıktım ikinci olarak. Ramazan ayı dolayısıyla çalışmalara ara vermiştik. Bayram sonunda tekrar başladık. Hazırlıklarımız Kırkpınar’a kadar yapılacak güreş organizasyonları ve idmanlarla sürecek. Kırkpınar’ın bizler için çok büyük manevi anlamı var. Bu yılda Allah’ın izni ile birinci olmak istiyorum. Kırkpınar’da Antalya’ya iki defa altın kemer götüren var ama üç defa hiç yok, inşallah o rekoru kırarak biz elde ederiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.