Olağanüstü meclis dün toplanamadı

Olağanüstü meclis dün toplanamadı

Korkuteli Belediye Meclisi Mart Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısını dün saat:14.30’da Belediye Hizmet Binası Düğün Salonunda gerçekleştirecekti. Ancak meclise Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 6 ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin 6 meclis üyesi olmak üzere toplam 12 meclis üyesi katıldı. CHP, İyi Parti ve Saadet Partisinin katılmadığı meclis, yeterli çoğunluk sağlanmaması nedeniyle bugüne ertelendi.31.03.2020 12:46

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri” kapsamında geçtiğimiz günlerde ek bir genelge gönderdi. Genelge ile valilik ve kaymakamlıklarca büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesi istendi. Zorunlu hallerde olağanüstü toplantı, gerekli sağlık tedbirlerinin alınması sağlanarak yapılabilecekti.

 

YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADI

Korkuteli Belediyesi ’de bu kapsamda devam etmekte olan projelerin ve faal işlerin sekteye uğramaması, halk sağlığının gözetilmesi, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla dün saat:14.30’da olağanüstü meclis toplantısını yapmak üzere toplanma kararı aldı.  Koronavirüs tedbirlerinin üst düzeyde olduğu toplantıya sadece 12 meclis üyesi ve Belediye Başkanı Ömer İşlek katıldı. Yeterli çoğunluğun sağlanamadığı meclis bugün yeniden toplanacak.

 

HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

Meclis ile ilgili Başkan İşlek, “25 meclis üyemizin salt çoğunluğu yani 13 kişi bulunmadığından bende meclis üyesi sıfatı alamadığımdan dolayı bugün için olağanüstü meclisimizin açılma yeterliliği yok. 12 tane meclis üyemiz var. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 6 meclis üyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin 6 meclis üyesi toplam 12 meclis üyemiz var. Dolayısıyla kanunun ilgili maddesi gereğince olağanüstü meclis toplantımızın yarın saat.10.00’da toplanmak üzere ikinci oturumda zaten 8 meclis üyemiz yeterli olacaktır. Dolayısıyla yarın sabah saat:10.00’da tekrar burada buluşmak üzere ilanını yapmış oluyoruz. Teşekkür ediyorum, Korkuteli’ye verdiğiniz değerden dolayı. Hepinizden Allah razı olsun.” dedi.

 

TEDBİRLER ÜST DÜZEYDE

Meclis üyelerinin tek tek içeriye alındığı toplantıda ise tedbirler üst düzeye çıkarıldı. Meclis, toplantı salonu yerine Düğün Salonuna alındı. İçeriye girişte herkesin ateşi ölçülerek, dezenfektan sunuldu. Salonda, tüm meclis üyelerine ayrı masalar oluşturuldu. Sosyal mesafenin dikkat edildiği salonda meclis üyelerine maske dağıtıldı. Bugün gerçekleşecek mecliste de aynı tedbirlerin uygulanması bekleniyor. 
Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.