Orman sezona hazır

Orman sezona hazır

1 Haziran - 31 Ekim Ormancılıkta Yangın Sezonu olarak adlandırılıyor. 1 Haziran itibari ile yangın sezonu başladı. Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü de bu kapsamda yangın sezonu için hazırlıklarını tamamladı. 11.06.2019 12:02

Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı tüm ekiplerin iş başı eğitimi ile araç, gereç ve yangın malzemeleri kontrolleri Orman İşletme Müdürlüğünce yapıldı. Korkuteli Orman İşletme Müdürü Hülya Karataş hazırlıklarının tamamlandığını söyledi. Karataş;  “Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı tüm ekiplerin iş başı eğitimleri, araç, gereç ve yangın malzemeleri kontrolleri Antalya Orman Bölge Müdürlüğünün emirleri ile görevlendirilen iki teknik elaman tarafından yapıldı. Müdürlüğümüz bünyesinde 5 adet İşletme Şefliği bulunmaktadır. Bu şefliklere bağlı, 3 adet Arasöz Ekibi, 2 adet İlk müdahale aracımız vardır. Yangın Gözetleme ve Haberleşme için 2 adet kulemiz bulunmaktadır.” dedi.

 

  Personellerimiz 24 saat nöbet tutuyor”

Karataş; “ Bunun yanında 8 yangın havuzu, uçak ve helikopterlerimiz bir ihtiyaç halinde Antalya merkezden havalanmaya hazır halde bekletiliyor. Bunun yanında birçok köyde su tankeri mevcut. 3 ilk müdahale aracımız var. Bunlar 300 kilogram ve 25 kilogram köpük alıyor. Bunlar yangına 15 dakikada müdahale edecek ve orman işletme müdürlüğümüz sınırları içerisinde 3 farklı yerde farklı noktalara konuşlandırılmış durumda. Bunlar özellikle ormana yakın, erken müdahale edecek şekilde konuşlandırılıyor. Kulelerimizde personeller var. Bu personellerimiz 24 saat nöbet tutuyor. Harekât merkezimizde de 6 telsiz, bir faks ve iç hatlarımız mevcut ve yine 24 saat nöbet sistemimiz mevcut. Bir yangın olasılığı halinde 65 kişilik anında müdahale ekibimiz bekliyor” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.