Parkomat sistemi zarar ettiriyor

Parkomat sistemi zarar ettiriyor

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Önceki Belediye Başkanı Hasan Ali İrban tarafından başlatılan parkomat sisteminin bir yıllık maliyet raporunu açıkladı. Maliyet raporu sonucunda parkomat sisteminin yaklaşık 400 bin TL’ye yakın zarar ettiğini ifade eden İşlek, sistemi iptal edeceğini duyurdu.25.10.2019 08:52

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, yaptığı açıklamalarda, “Çok kıymetli Korkuteliler; Sizler adına almış olduğum bir kararı neden sonuç ilişkisi ile paylaşmak isterim.

Büyükşehir belediyemiz ile yapılan anlaşma sonucunda PARKOMAT sözleşmesi kapsamında 1. yılın maliyet raporu ek’de bilgilerinize sunulmuştur.” dedi.

 

ÇILDIR'A BİLGİLENDİRME YAPARAK İLETTİM

İşlek, “Bu gelir gider tablosuna göre Korkuteli belediyemiz yaklaşık 400.000 TL ye (eski para ile 400 milyar) yakın zarar etmektedir. Bu rakamla biz her yıl en az 2 köyümüzün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir ya da her yıl Karşıyaka’ya yaptığımız 10 dönümlük parktan birer tane yapabiliriz. Dolayısı ile PARKOMAT sözleşmesini iptal edeceğimizi ,sistemin büyükşehir belediyesi eliyle devam edip etmeme kararını kendilerinin vermesi gerektiğini CHP Korkuteli İlçe Başkanı Sayın Yıldıray Çıldır'a bilgilendirme yaparak ilettim.” dedi.

 

PERSONEL BÜYÜKŞEHİR CADDELERİNDEN GERİ ÇEKİLECEK

İşlek, “Ayrıca ikinci bir konu olarak; Büyükşehir belediyemiz sorumluluğunda olan ve tüm vergilerini Büyükşehir’imizin topladığı 12 Ana Caddemizde çalışan temizlik personelimizi, 1 KASIM 2019 tarihi itibari ile çalıştıramayacağımızı, buralarda görev yapan 17 personelimizi de Korkuteli Belediye sorumluluğundaki caddelerimize çekeceğimizi bildiren yazımızı gönderdim.” dedi.

 

BU KARAR SİYASİ BİR KARAR DEĞİL

İşlek, “Dolayısı ile Korkuteli belediyesi, kendi görev ve sorumluluğundaki yerlere hizmet edebilmek adına bu kararları almıştır. Bu karar siyasi bir karar değil olması gereken sistemin ve kanuni sorumluluğun bir tezahürü ve tasarruf tedbirlerinin bir parçasıdır.

Takdir sizin Hüküm Allahındır."Az Laf,Çok İş..."” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.