Rekora imza atmaya davetlisiniz

Rekora imza atmaya davetlisiniz

Orman Genel Müdürlüğü, 11 Kasım 2019 tarihinde 81 ilde 11 milyon fidanın toprakla buluşturulacağını açıkladı. İlçemizde de Elmalı Yolu üzerindeki mezbaha karşısında geçekleştirilecek fidan dikme etkinliğinde 4500 adet fidan toprak ile buluşacak.04.11.2019 07:41

Orman Genel Müdürlüğü 11 Kasım 2019 tarihinde 81 ilde saat:11.11'de 2023 noktada daha yeşil bir Türkiye için, 11 milyon ağacı geleceğe bırakarak, Dünya Rekoru'na imza atmaya hazırlanıyor. Korkuteli Orman İşletme Müdürü Hülya Karataş'da ilçemizde gerçekleştirilecek fidan dikim etkinliğine tüm vatandaşları "Dikili bir fidanınız olsun" sloganıyla, rekora imza atmaya davet etti.

 

Çevreye farkındalığı arttırmak amaçlanıyor

T.C. Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşların yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı arttırmak maksadıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirilecek.

 

7’den 71’e her kesimin katılması amaçlanıyor

Öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kısaca 7'den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşların katkılarıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde ülke genelinde 11 milyon adet fidan toprakla buluşturulacak.

 

Eş zamanlı olarak fidan dikimi gerçekleşecek

Korkuteli Orman İşletme Müdürü Hülya Karataş Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde "Daha Yeşil Bir Türkiye İçin" sloganıyla  11 Kasımda gerçekleştirilecek fidan dikme etkinliğine tüm vatandaşları davet etti. Karataş,  “11 Kasım 2019 günü saat 11.11´de diğer illerle eş zamanlı olarak ilçemizde de fidan dikimi etkinliği gerçekleştirilecek. Etkinlikle ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve toplumun tüm kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarını arttırmak amaçlanıyor." dedi.

 

Kargalık mevkiinde etkinlik gerçekleştirilecek

Karataş, " Elmalı Yolu üzeri mezbaha karşısı Kargalık mevkiinde  yapacağımız etkinlikte 4500 adet fidanı toprak ile buluşturacağız. Bu etkinlikle yurt genelinde yaklaşık 1 milyon vatandaş fidan dikimine katılım sağlayacak. Öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnaftan işçilere kadar toplumumuzun bütün kesimlerinden vatandaşlarımızın katkılarıyla 81 ilimizde, 2023 farklı lokasyonda aynı anda verilecek startla 3 saatlik bir zaman diliminde 11 milyon fidan toprakla buluşacak.” dedi.

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.