Sancaktar’dan doğalgaz açıklaması

Sancaktar’dan doğalgaz açıklaması

Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, önceki gün gazetemizde çıkan “Doğalgaz için meclis kararı alındı” haberiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sancaktar yaptığı açıklamada, böylesine sıkıntılı bir dönemde siyaset yapmak istemediğini ancak gazetemizin doğalgaz ile ilgili algı yapmaya çalıştığını iddia ederek böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldığını da sözlerine ekledi.23.03.2020 12:06

Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, gazetemizde önceki gün çıkan “Doğalgaz için meclis kararı alındı” haberi ile ilgili yazılı bir açıklama gönderdi. Haberde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Korkuteli’ne alt yapı, yol, doğalgaz, sosyal, tarım konularında yatırım seferberliği başlattıklarını sadece ASAT ile ilgili 85 milyon lira alt yapı yatırımı yapacaklarını ayrıca ilçemize doğalgazın gelmesiyle ilgili meclis kararının da alındığını belirtmişti.

 

SAĞLIKLI KAL KORKUTELİ

Sancaktar yaptığı yazılı açıklamada, “Sevgili Korkutelililer; Öncelikle tüm dünyayı saran korona virüsünün biran önce çaresinin bulunmasını veya bu virüsün tüm dünyayı terk etmesini Cenab-ı Allah’tan dilerim. Yine Ülkemizde korona virüsle mücadele eden başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanımıza ve tüm sağlık çalışanlarımıza bizleri korumak adına vermiş olduğu mücadeleden dolayı teşekkür ederim. Bu vesileyle de Korkutelili hemşerilerimize en önemli tedbirin bireysel tedbir olduğunu hatırlatır, gerekli olmadıkça sokağa çıkmamalarını, İlçemiz halkının sağlığının tehlikeye atılmamasını istirham ederim. Onun için evinde kal sağlıklı kal Korkuteli diyoruz.

 

 AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDIK

Değerli hemşerilerim böylesine sıkıntılı bir dönemde siyaset yapmak istemeyiz. Fakat son haftalarda İlçemizde bazı basın yayın organlarının doğalgaz ile ilgili algı yapmaya çalışması sebebi ile açıklama yapmak zorunda kaldık. Kıymetli Korkutelililer sizlerin de bildiği üzere Korkuteli Ak Parti İlçe Teşkilatı Hüseyin Karaceliloğlu başkanımızın ilçe başkanlığından başlayarak, bugüne kadar doğalgazın Korkuteli ye gelmesiyle ilgili tüm ilçe başkanlarımız, Sayın Dışişleri Bakanımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanlarımız yoğun mesai harcamışlardır. Son yerel seçimler öncesinde de Enerji Bakanımızın Korkutelimize gelmesiyle ve daha sonrasında Antalya’da Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, İl Başkanımız Sayın İbrahim Ethem Taş, Ak Parti Antalya Milletvekillerimizle birlikte yapmış olduğumuz toplantı neticesinde Korkuteli’mize vermiş olduğumuz Doğalgaz sözünün artık biran önce yerine getirilebilmesi için Ankara’da Enerji Bakanımızı ziyaret ederek, durumun hassasiyetini dile getirmemiz gerektiğini hep birlikte kararını aldık.

 

KISA BİR ZAMAN SONRA İHALE YAPILACAKTIR

 Daha sonrasında da Dışişleri Bakanımız, İl Başkanımız ve Milletvekillerimiz Enerji Bakanımızla gerekli görüşmeleri yapmışlardır. Ardından şahsımın da Ankara ziyaretinde Korkuteli Belediye Başkanımızla ziyaret ettiğimizde Sayın Bakanımız bizzat Doğalgaz çalışmalarının resmî olarak başladığının müjdesinin makamında verdi. Daha sonrada ben yine basın aracılığıyla Botaş’tan almış olduğum mühendislik ihalesinin resmî evraklarını basınımız aracılığıyla Korkutelili hemşerilerimizle paylaşmıştım. Yine mühendislik sürecinden sonra Cumhurbaşkanımızın imzasıyla Resmî Gazete de yayınlanan ivedi bir şekilde kamulaştırılma yazısını yine basınımız aracılığıyla hemşerilerimizle paylaşmıştık. Şuanda istimlak ücretleri ödenerek çalışma devam etmektedir. Bunun neticesinde de kısa bir zaman sonra boru hattının döşenmesi için ihale yapılacaktır.

 

 O GAZ ORDA KALMAYACAKTIR

Sevgili Korkutelililer Hükümetimiz aracılığı ile BOTAŞ Doğalgaz boru hattını Korkuteli’ye kadar getirdikten sonra o gaz orda kalmayacaktır. Muhakkak ki dağıtım ihalesini alan şirket (ENERYA) görevi gereği hem Korkuteli halkının kullanması için hem de bu ihaleyi almasının karşılığında para kazanmak için, Korkuteli’mizin mahallelerine dağıtımını gerçekleştirmek zorundadır.

 

MECLİS GÜNDEMİNE DE GETİRİLECEKTİR

Son günlerde basında geçen Büyükşehir Belediye Meclisinden geçti haberlerinin gerçeği de şudur. Dağıtım şirketi doğalgazı mahallelere dağıtırken hem büyükşehire ait yollarda hem Korkuteli Belediyesine ait yollarda kazı yapıp dağıtım borusunu koyarak ve üzerini tekrar kapatacağı muhakkaktır. Dolayısıyla dağıtım şirketinin bunu yapabilmesi için dağıtım bölgesinde doğalgaz dağıtım faaliyetlerini yapmak üzere 4646 sayılı doğalgaz piyasası kanunuyla ilgili mevzuat uyarınca enerji piyasası dağıtım lisanslı şirkete hem Büyükşehir Belediye Meclisinden hem de Korkuteli Belediye Meclisinden izin ve yetki verilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla Büyükşehir’in geçen haftaki Meclisinde kazıların yapılabilmesi için zorunlu olan doğalgaz kanun maddesi mevzuatı yerine getirilmiş olup önümüzdeki Korkuteli Belediye Meclis gündemine de getirilecektir.

 

KORKUTELİ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ak Parti Teşkilatı olarak biz bu zorunlu kanun mevzuatını yerine getirebilmek için Meclis gündemine alan Büyükşehir Yönetimine aynı zamanda da bu maddeye oy veren tüm Büyükşehir Meclis Üyelerine Korkuteli adına teşekkür ediyoruz. Yine önümüzdeki Korkuteli Meclisinde de gündeme getirecek olan Belediye yönetimine ve destek vereceğine inandığımız tüm Meclis üyelerine Korkuteli halkı adına şimdiden teşekkür ediyoruz.

 

DİĞER İLÇELER İÇİN VERİLEN YETKİNİN AYNISIDIR

 Değerli Korkutelililer şunu hatırlatmalıyım ki, Antalya’ya doğalgaz 2007, 2008 yıllarında gelmiştir. O dönemin Ak Partili Büyükşehir Belediye yönetimi nasıl Kepez, Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde bu kanun mevzuatına milletimizin evlerinde doğalgazı kullanabilmesi için meclisten nasıl bir yetki verdiyse bugün verilen yetkide geçmiş dönemde diğer ilçeler için verilen yetkinin aynısıdır.

 

 MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Konunun özü de şudur Ak Parti olarak biz bugüne kadar mücadelemizi sürdürdük, bugünden sonrada İlçemizin en kısa zamanda doğalgaza kavuşması için tüm gücümüzle mücadelemize devam edeceğiz. Bu süreçte Doğalgazın İlçemize gelmesi için bize destek veren herkese şahsım, teşkilatım ve ilçem adına teşekkür ediyorum ve son olarak hatırlatmak istiyorum evinde kal sağlıklı kal Korkuteli.” İfadelerini kullandı. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.