Sarıcalar’dan eğitim-öğretim yılı mesajı

Sarıcalar’dan  eğitim-öğretim yılı mesajı

Anadolu Gençlik Derneği Korkuteli İlçe Başkanı Av. Adem Sarıcalar, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. 10.09.2019 08:42

Sarıcalar; “ Milletlerin, mevcudiyetlerinin devamı ve gelecekleri, bunların teminatı olan gençlerine bağlıdır. Bir millet geçmiş birikimini gelecek nesillerine aktarabildiği ölçüde ayakta durabilir. Eğitim ve öğretimin etkili olabilmesinin yolu ise gençlerimizin “Çirkin Zararlı ve nahoş ” ortam ve algılardan uzak tutulması ve zihinlerinin kirletilmemesi için tüm tedbirlerin alınması ile mümkündür.” dedi.

 

İLİM ÇİN’DE DE OLSA GİDİP ALINIZ

Sarıcalar; “Temiz ve sağlıklı zihin her türlü ilerlemeye ve gelişime açıktır. Bir eğitim ve öğretim yılının daha başındayız. Efendimiz (S.a.v) buyuruyorlar ki “ İlim Çin’de de olsa gidip alınız” . Yine efendimiz (s.a.v) “ Ya Öğreten, ya öğrenen, ya dinleyen, ya da ilmi seven ol. Fakat sakın beşincisi olma (yani bunların dışında kalma) helâk olursun” buyurmuştur. Bizim inancımız İlme, öğrenmeye, ilerlemeye çok  büyük önem vermiştir. İlk inen Ayetin “ Oku !” olması bu rahmet deryasının henüz ilk damlasında bile ilme yöneltici bir hayat nizamı getirmeye başladığının göstergesidir.” şeklinde konuştu.

 

HAYALİMİZ “ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT

Sarıcalar; “Bu doğrultuda eğitim ve öğretim camiamıza ve öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Eğitim sistemimizdeki eksikliklerin giderilmesi, Türk örf adet ve inanç sistemimize uygun bir sistem ve müfredatın yerleştirilmesi yıllardır en büyük arzumuzdur. Zira bozuk bir sistemin yetiştirdiği bireylerin bozuk düzeni değiştirebilme kapasiteleri de kısıtlıdır. Anadolu gençlik derneği olarak hayalimiz “Önce Ahlak ve Maneviyat” diyen topluma, ailesine, çevresine ve milletine faydalı, tarihine bağlı gençlerin yetiştiği bir sistemin yıkılmaz şekilde inşasıdır. Bu dilek ve temenniler ile yeni eğitim ve öğretim yılının ilçemize , ilimize ve tüm milletimize hayırlar getirmesini cenabı Allahtan niyaz ederim. Tüm eğitim camiamıza gayret ve muvaffakiyetler dilerim” ibarelerini kullandı.  

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.