Sert Kontrol Görevlisi Eğitimine katıldı

Sert Kontrol Görevlisi Eğitimine katıldı

Korkuteli Tarım ve Orman Müdürü Selda Sert, Antalya’da düzenlenen, Kontrol Görevlisi Eğitimi’ne katıldı. 5 gün süren eğitimin ardından Sert, katılım belgesini aldı.07.12.2019 11:53

51 PERSONEL KATILDI

Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam için yeni kontrol görevlileri Antalya’da Yetişiyor

Antalya İl Tarım ve Orman  Müdürlüğü tarafından Antalya, Ağrı, Çanakkale, Manisa, Sakarya ve Tokat İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görev yapan Gıda Mühendisi, Ziraat Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi ve Veteriner Hekimlerden oluşan 51 personele “Kontrol Görevlisi Eğitimi” verildi.


BİLGİLER VERİLDİ

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleşen eğitimde katılımcılara konu uzmanlarınca 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve İlgili Yönetmelikleri, Tebliğleri, Prosedürleri, Diğer İlgili Mevzuat Düzenlemeleri ile birlikte Temel HACCP Prensipleri ve Tetkiki, Numune Alma Usul ve Esasları ile Gıda Güvenliği Bilgi Sisteminin Çalışma Prensipleri, Kabahatler Kanunu ve Tebligat Kanunu gibi konularında bilgiler verildi.


GIDA GÜVENLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ

Eğitime katılan Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen "Tüketiciyi bilinçlendirip denetçi haline getirmeliyiz. Antalya İl Müdürlüğü olarak gıda güvenliğine çok önem veriyoruz. Halkımızın sağlığını korumak için denetimlere ara vermeden devam ediyoruz. Denetimlerin yanı sıra tüketicileri bilinçlendirip denetçi haline getirmeliyiz" dedi. İşletmelerle iletişim kurma noktasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında da bilgiler veren Özen, katılımcılara katılım belgelerini takdim ederek başarılar diledi. Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde 5 gün süreyle gerçekleşen eğitim beşinci günün sonunda çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.