Sigara bırakma polikliniği açıldı

Sigara bırakma polikliniği açıldı

Korkuteli Devlet Hastanesi bünyesinde Sigara Bırakma Polikliniği açıldı. Poliklinik hafta içi her gün hizmet verecek.07.11.2019 07:55

Korkuteli Devlet Hastanesi’nin 1. Kat poliklinikler bölümünde açılan sigara bırakma polikliniği hafta içi her gün vatandaşların hizmetinde olacak. Sigara Bırakma Polikliniğinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Can Temiz hizmet verecek. Poliklinik ile ilgili Başhekim Nihat Ateş bilgi verdi.

 

TEMEL HEDEF TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMEK

Ateş, “Sigara Bırakma Polikliniğinde Göğüs Hastalıkları Uzmanımız Dr. Can Temiz sizlere hizmet verecektir. Sigara Bırakma Polikliniğinin temel hedeflerinin sigaranın zararları ile ilgili toplumu bilinçlendirmek, sigara kullananların sigarayı bırakmasına yardımcı olmak, bırakmak isteyenlere cesaret vermek ve özellikle de gençlerin sigaraya başlamalarını önlemek.” diye konuştu.

 

AMAÇ HASTALARIN TAMAMININ SİGARAYI BIRAKMASI

Göğüs Hastalıkları Uzmanımız Dr. Can Temiz hastalara sigara bırakma yöntemlerinin anlatıldığı ve hastanın ilaç tedavisi açısından değerlendirildiğini vurguladı. Temiz, “‘En uygun bırakma yöntemi kişiyle birlikte seçilerek tedavi sürecine başlanır. Belirli aralıklarla kontrole gelerek tedavi takip edilir. En büyük hedefimiz, sigara bırakma polikliniğimize başvuran hastalarımızın tamamına sigarayı bıraktırmak ve tekrar başlamasını engellemektir' dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.