Siyasi şov yapmak istemiyorum

Siyasi şov yapmak istemiyorum

Dün Korkuteli Altın Kiraz Güreşleri ve Şehzade Korkut Şenlikleri Yaşatma Derneği olağan genel kuruluna katılan Önceki Dönem Belediye Başkanı Hasan Ali İrban sessizliğini bozdu. 28.09.2019 11:40

Önceki Dönem Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban kendisi döneminde yapılan güreşler ile ilgili yapılan eleştirilere cevap verdi. Uzun zamandır sessizliğini koruyan İrban dün sessizliğini bozdu.

 

Korkuteli tarihinde ilki yaptık

İrban; “ Baktık ki daha önce yaklaşık 20-22 üyesi olan derneğin sayısını arttırdık. Genelde maalesef o dönem siyasi iktidarda kimler var ise ona yakın insanlardan oluşuyormuş. Hepsi bir birinden değerli arkadaşlar kimseye sözümüz yok. Biz dedik ki sporu siyasetten üstün kılalım, Korkuteli ’de her siyasi görüşten ve geçmişte güreşlere gönül vermiş, güreşten anlayan ağabeylerimiz, kardeşlerimiz, STK’ların değerli başkanları var dedik. Ve ciddi sayıda 70 e yakın bir üye kaydı ve her kesimi kucaklayacak bir dernek oluşturduk. Buna gayret ettik. Allah’a şükürler olsun Korkuteli tarihinde bir ilkti, her kesimden sporu her şeyin üzerinde gören insanların oluşturduğu güzide bir dernek oluşturduk.” dedi.

 

 Her şey makbuz karşılığında yapıldı

İrban, “Türkiye tarihinde gelmiş geçmiş en güzel güreş ve şenliklerini tertip ettik. Bununla gurur duyuyorum ve hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada geceli gündüzlü çalışan bir sürü kardeşimiz var. Şuradan görüyorum, her şey net, makbuz karşılığında yapıldı. Ben tekrar ediyorum, siyaset üstü bir Korkuteli olması temennimiz. Polemiğe girmek ve siyasi şov yapmak istemiyorum. Basın mensuplarına ve Korkuteli belediyesine teşekkür ediyorum. Allah bize ömür verdiği sürece bu tür organizasyonlardan kimse kaçınmaz. Yeter ki Korkutelilere değer verelim, kucaklayalım.” dedi.  

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.