SKANDAL

SKANDAL

Aslen Korkutelili olan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Cavit Arı, Aladdin Camisinde yapılan restorasyon rezaleti ile ilgili açıklama yaptı. Ve buna göz yuman kim yada kimler varsa onlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.12.06.2019 00:00

TARİHE BÜYÜK BİR SAYGISIZLIK

rnrn

İlçemizinrnen önemli kültür miraslarından olan ve Taç Kapısı ile ünlü olan yaklaşık 800rnyıllık Alaaddin Camisinin 2015 yılında başlayan restorasyonu geçtiğimizrngünlerde bitmişti. Ancak yapılan restorasyon sonunda meşhur Taç Kapıdan eserrnyoktu. Yapılan restorasyon sonunda taç kapıdan ve sanat şaheseri olarakrnnitelendirilen bezeme ve motiflerinden eser olmadığı görüldü. Ulusal basındarngenişçe yer bulan bu olay, aslen Korkutelili olan CHP Antalya MilletvekilirnCavit Arı tarafında da aralık ayında Kültür Bakanlığı bütçesi görüşüldüğürnsırada dile getirilmiş ve eleştirilmişti. Dün gazetemizde çıkan haber üzerinernArı gazetemize açıklamalarda bulundu. rnArı, olayı bir skandal ve tarihe büyük bir saygısızlık olarakrnnitelendirdi.

rnrn

 

rnrn

BUNUN PEŞİNİrnBIRAKMAYACAĞIZ

rnrn

Arırnyaptığı açıklamada; “ Ben Korkuteli Alaaddin Mahallesinde doğdum büyüdüm,rnçocukluğumuzun geçtiği yerler. Bu restorasyon skandalına imza atan, bu tarihinrneserin yok olmasına sebebiyet veren ve bu projeye onay veren tadilata onayrnveren, yapan, yaptıran kim varsa bu kişiler hakkında derhal idari ve cezairnsoruşturma açılmasını talep ediyorum. Ve de Cumhuriyet Savcılarına bu vakayırnihbar ediyorum. Tarihe karşı çok büyük bir suç işlenmiştir. İlgililer hakkındarnbu işi yapanlar hakkında Cumhuriyet Savcılarının derhal harekete geçip bu kişilerrnhakkında ceza davası açılmasını tarih önünde hesap vermelerinirntalep ediyorum. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum.  Burada tarihe çok ciddi bir saygısızlıkrnvar. Bunun peşini bırakmayacağız.” dedi.

rnrn

 

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.