Tek Aday Tek Liste

Tek Aday Tek Liste

İYİ Parti Korkuteli İlçe Teşkilatında çok adaylı kongre süreci yaşanması beklenirken, Başkan adayları birleşme kararı aldı. İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz ve Başkan Adaylarından Mehmet Taş birleşerek kongreye tek aday ve tek liste halinde gidecek.03.02.2020 08:31

İyi Parti Korkuteli İlçe Teşkilatı geçtiğimiz gün basın toplantısı gerçekleştirerek tek aday ile kongreye gideceğini duyurdu. İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, Başkan Adayı Mehmet Taş, İyi Parti İl Yönetiminden Süleyman Yıldız ve Mehmet Cankar basın mensupları ile bir araya gelerek kongreye neden tek aday ve tek liste ile gitme kararı aldıklarının bilgisini verdiler. Ekip, tabandan gelen sesi dinlediklerini, partide kırılmaların, kopmaların önüne geçmek ve İyi Parti’yi Korkuteli’de bir adım öne taşımak için böyle bir karar aldıklarını ifade ettiler.

 

BERABER BU YOLA DEVAM ETME KARARI ALDIK

İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, “ Değerli basın mensupları, değerli il yöneticilerimiz sayın Süleyman Yıldız, Avukat Mehmet Cankar ve Mehmet Taş ile birlikte huzurlarınızdayız. Öncelikle burada toplanmamızın amacı; İyi Parti Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak önümüzdeki kongremizde tek vücut, tek yürek olarak Mehmet kardeşim ile beraber bu yola devam etme kararı aldık. İlçemize partimiz adına hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

 

KONGREYE HAZIRLANAN İLK İLÇEYİZ

Tınkaz, “Önümüzdeki süreç bizim için biraz heyecanlı olsa da Antalya’nın 19 ilçesinin en önce delege seçimi ve kongresine hazırlanan ilk ilçesiyiz. Bu bize ayrı bir heyecan katıyor. Malumunuz Elazığ’daki deprem vesilesiyle ben vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyorum. Umarım Mevlam bize bir kere daha böyle acılar yaşatmaz.  Şu anda İyi Parti olarak Korkuteli’nde 624 Yargıtay onaylı üyemiz bulunmakta. Bunun akabinde de 400 tane delegemiz olacak.” diye konuştu.

 

TEŞKİLATI BİR ADIM ÖTEYE TAŞIMAK İÇİN

 Mehmet Taş, “ İl yöneticilerimiz ve Cemal Başkanımız bugün bu toplantıyı yapmamızın amaca; yaklaşık 3 ay önce Korkuteli İyi Parti İlçe Teşkilatının bir adım öteye taşınması ile alakalı olarak, partimizin daha da güçlenmesi ile alakalı olarak ve camiamızın teveccühü ile yola çıkmış olduğumuz adaylık sürecinde şu ana kadar geldiğimiz durum itibariyle ve birkaç gündür yapılan müzakereler neticesinde Cemal Başkanımızla ve büyüklerimizle oturup bir uzlaşıya vardık. Bu uzlaşıya varmamızın nedeni yola çıkış amacımız İyi Parti Korkuteli İlçe Teşkilatını bir adım öteye taşımak.” Dedi.

 

PARTİ TABANINDA BAZI KIRILMALAR VE KOPMALAR OLDU

Taş, “Partimizi güçlendirmek, partimizin kurumsal kimliğini oluşturabilmek. Ve olası başarısızlıklardan ders çıkararak önümüze bakmak idi. Ancak şu ana kadar ki geldiğimiz süreçte elimizde olmayan sebeplerden dolayı iki tane aday olmasından dolayı parti içerisinde, parti tabanında bazı kırılmalar ve kopmalar oldu. İki aday olarak her ne kadar bu kopmaların önüne geçmeye çalışsak ta çok başarılı olduğumuz söylenemez.” Dedi.

 

İTTİFAK YAPMAYA KARAR VERDİK

Taş, “Bu konuyla alakalı olarak Cemal Başkanımızla defalarca bire bir görüştük. Bunlara önlem almaya çalıştık. Sonuç itibariyle bir ittifak yapmaya karar verdik. Bu ittifak neticesinde İlçe Başkanımız Cemal Başkan olarak devam edecek. Ortak bir yönetim kurulu oluşturacağız. İl delegelerini ortak bir şekilde yapacağız. Ve partimizi Korkuteli’de daha iyi bir şekilde temsil edeceğiz İnşallah. Bizim derdimiz kesinlikle ilçe başkanı olalım, partimizi tabela partisi olsun, bizde ilçe başkanı havasıyla gezelim asla olmadı.  Asla böyle bir düşüncemiz olmadı. Biz partimiz için, teşkilatımız için, teşkilatımızın bir adım öteye gitmesi için her türlü fedakarlığı, üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırdık.  Ve bunu da adım atarak ortaya koymuş olduk. Allah bizi muvaffak etsin.” Dedi.

 

BU SAATTEN SONRAKİ SÜREÇTE İDDİALIYIZ

Taş, “ Korkuteli’mizde bu saatten sonraki süreçte iddialıyız. Önümüzdeki yerel seçimler de de iddialıyız. Güzel bir yönetim oluşturacağız. Saha da takımı olmayanın taraftarı olmaz. Artık sahada olacağız. Şimdiye kadar hep sahadaydık. Eksiklerimizden, hatalarımızdan ders çıkarıp önümüze bakacağız.  Artık ortak bir şekilde Cemal Başkanımın başkanlığında partimizi Korkuteli’de bir adım öteye taşıyacağız İnşallah.” Dedi.

 

 

KORKUTELİ’DE İYİ PARTİ’Yİ İYİ TEMSİL EDELİM

İyi Parti Antalya İl Yönetiminden Süleyman Yıldız, “ Demokrasi gereği ne kadar çok aday olursa demokraside o kadar iyi olur. Daha da gelişmişlik olur. Partinin büyümesi adına adaylarımızla dedik ki ne yapabiliriz. Daha önce de bir çok arkadaşımız aday oldu bu konuda daha sonra çekildiler. İki tane kardeşimiz burada, ikisi de aday. Burada bizlere düşen İl Yöneticisi olarak Mehmet Cankar bey ile beraber bize tabanımızdan gelen dilekler doğrultusunda bir araya geldik. Arkadaşlarımız da özverili davranarak dedik ki; tek liste halinde girelim. Korkuteli’de İyi Parti’yi iyi temsil edelim.” Dedi.

 

HER İKİ ARKADAŞIMA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yıldız, “Yiğit düştüğü yerden kalkarmış. Bizde onun misali önümüzdeki yerel seçimlerde İnşallah burayı kazanmak amaçlı, genel seçimlerde genel bir ivme kazandık, bunun daha da üstüne çıkmak için böyle bir yola başvurduk. Allah bizleri çıktığımız bu yolda mahcup etmesin. Her iki arkadaşıma da teşekkür ediyorum, bu özverili davranışlarından dolayı. Her ikisinden de Allah razı olsun diyorum, teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

TABANDAN GELEN SESİ DİNLEDİK

İyi Parti Antalya İl Yönetiminden Mehmet Cankar, “İki tane pırıl pırıl başkan adayımız vardı. Cemal Başkan yaklaşık bir buçuk yıldır bu başkanlığı güzel bir biçimde götürüyordu. Mehmet Başkanım da yine kendisini ocaktan tanırız. Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış, siyasetin içinden yetişmiş, siyaseti seven bir kardeşimizdir. O da başkanlığı hak ediyordu. Ancak bize tabandan gelen sesleniş her ikisinin ortak liste ile seçime girmesi yönündeydi. Her ikisinin de bu başkanlığı hak ettiğini ama seçilemeyen grupta belki küsmelerin olabileceği düşünüldü. Bizde iki kardeşimiz ile toplantı yaptık, görüştük. Cemal Başkanımda, Mehmet Başkanımda gerekli fedakârlığı gösterdi.” Dedi.

 

DİRETMEDİLER HER İKİSİ DE BÜYÜKLÜK GÖSTERDİ

Cankar, “Daha önce kendileri görüşmüştü, biz de bugün beş on dakika içerisinde ortak noktada buluşturduk. Tek liste halinde seçime girmeye karar verdiler. Ben her ikisini de tebrik ediyorum. Diretmediler her ikisi de büyüklük gösterdi. Biliyorsunuz Genel Başkanımız Meral Akşener Türkiye genelinde iktidar ateşini yaktı. Bize de Korkuteli olarak Antalya olarak bu iktidar ateşine destek olmak birlik beraberlik içerisinde dayanışma göstermek düşer. Bunu da biz Korkuteli’nde gösterdiğimizi düşünüyoruz. Her iki kardeşimizde bu görevi layıkıyla yerine getireceklerdir. Ben kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum. Antalya’da Korkuteli’nde Allah’ın izniyle yerel seçimlerde genel seçimlerde iktidara geleceğiz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.