Temizer ateş püskürdü

Temizer ateş püskürdü

İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın'ın Antalya İl Başkanlığı görevinden alınmasının ardından İl Başkanlığı görevine Yavuz Temizer atanmıştı. Temizer, göreve gelmesinin ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu'ndan randevu talebine dönüş olmamasının ardından açıklama yaptı.19.10.2019 09:46

KAMUAOYU İLE PAYLAŞMA GEREĞİ DUYDUK

Temizer yaptığı açıklamada, "Değerli Antalyalılar, İYİ Parti Antalya İl Başkanı olarak göreve başladıktan sonra “devlet” anlayışımızın bir gereği olarak Antalya Valisi’nden 9 Ekim Çarşamba günü randevu talep ettik. Geçen 10 günlük süreye rağmen talebimize herhangi bir karşılık alamadığımız için, randevu talebimizi geri çektik ve durumu Antalya kamuoyu ile paylaşma gereği duyduk." dedi.

 

İLK VE SON KEZ UYARIYORUM

 Temizer, " Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Münir Karaloğlu’nun şahsını tanımak gibi bir hevesimiz yoktur. Randevu talebimiz şahsıyla değil, hasbelkader oturduğu makamı ile ilgilidir. Makamının saygınlığını ve ağırlığını taşıyamayan Münir Karaloğlu’nu buradan ilk ve son kez uyarıyorum; oturduğu makam baba mirası veya hemşehri hediyesi değildir. Türk Devleti, keyfiliği ve ciddiyetsizliği kaldırmaz. Ya devletin valisi olacaksınız ya da çekilip AKP’nin il başkanı olacaksınız. İkisini bir arada yürütmenize Antalya müsaade etmez. Bilesiniz ki; İYİ PARTİ milletin ta kendisidir ve Türk Milleti hukukunu çiğnetmez. Ya devletin valisi olun, ya da çıkın karşımıza siyasetçi olun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.