Tüm hemşerilerimi Feslikan’a bekliyorum

Tüm hemşerilerimi Feslikan’a bekliyorum

Her yıl Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen Feslikan Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşlerinin bu yıl 22’incisi yapılacak. Feslikan’ın Korkutelili Güreş Ağası İnşaat Mühendisi Mustafa Koç; “ Bu hafta sonu 22’ncisini yapacak olduğumuz güreşlere tüm Korkutelili hemşerilerimizi bekliyoruz.” dedi.25.07.2019 12:08

Konyaaltı Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri her yıl olduğu gibi bu yılda yapılacak. 22’nci kez yapılacak olan güreşler öncesi bu yıl Ümran Özdemir ve Kıraç sahne alacak. Feslikan Yaylası Güreş Ağası İnşaat Mühendisi Mustafa Koç; “Bu yıl 22'ncisi düzenlenecek Feslikan Yaylası Yaz Şenlikleri 27- 28 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ümran Özdemir ve Kıraç'ın konser vereceği şenliklerde her yıl olduğu gibi bu yılda yağlı pehlivan güreşleri yapılacak.” dedi.

50'si başpehlivan, 700 güreşçi katılacak

 Koç; “ Güreşlere 50'si başpehlivan olmak üzere 700 güreşçi katılacak. Feslikan Yaylasında bu yıl Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı Ali Gürbüz’ün yanı sıra, er meydanlarının sarı fırtınası İsmail Balaban ve kardeşi Turan Balaban, Orhan Okulu, Furkan Durmuş Altın, Nedim Gürel, Hamza Köseoğlu, Mehmet Yeşil Yeşil gibi başpehlivanlar Er Meydanı'nda güreş severlerle buluşacak. Bu hafta sonu tüm Korkutelili ve Antalyalı hemşerilerimizi Feslikan’a bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.