'Utanç verici'

'Utanç verici'

CHP Korkuteli Kadın Kolları Başkanı Derya Demir 25 Kasım 'kadına şiddetle mücadele' günü nedeniyle açıklama yaptı. Demir, "Anılacak o kadar güzel gelişme olması gerekirken şiddetle alakalı bir günün olması utanç verici" diye konuştu. 26.11.2019 08:23

Normalize ediliyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle açıklama yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Derya Demir, "Öncelikle 25 Kasım kadına şiddetle mücadele günü diye bir günün olmasından son derece mutsuz olduğumu belirtmek istiyorum. Anılacak onca güzel gelişme olması gerekirken şiddetle alakalı “özel” bir günün olması utanç verici. Özellikle son 10 yılda artan taciz,tecavüz,cinayet yanı sıra bir kadına şiddet sadece fiziksel değil psikolojik olarak da oldukça fazla bir şekilde günümüzde normalize ediliyor" dedi.

 

Şiddet sadece fiziki değil

Kadına şiddetin sadece fiziki olmadığını da ifade eden Demir, "Küfür etmek, cinsiyetçi söylemler yapmak, sözlü ifadeleriyle bastırmak da şiddetin başka bir boyutudur. Hiçbirini kabul etmiyor ve sosyal yaşantıdan bazı kesimlerin istediği gibi silinmiyoruz! Özgecanlar, Emineler,Rabia Naz’lar biz baskılara dayanamayıp istedikleri şekilleri alalım diye hayatlarından olmadılar" diye konuştu.

 

İnancımızı yitirmeyeceğiz

Şiddetle her anlamla mücadele edeceklerini de belirten Demir, "Eksildiğimiz her can için daha da birbirimize kenetlenecek ve şiddetin-ayrıştırılmanın her kategorisine karşı çıkacağız; mücadele edeceğiz. Bizler hep buradayız, hayatın her alanında aktif durumdayız. Güneşli günler göreceğimize dair inancımızı hiçbir zaman yitirmeyeceğiz. Kaybettiğimiz tüm kadınları rahmetle anıyoruz ve daha fazlasının yaşanmaması için gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasını istiyoruz" dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.