Yapılmışev’den koronavirüs açıklaması

Yapılmışev’den koronavirüs açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Korkuteli İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev, insanların sağlığını, eğitimini, hayat tarzını, alışkanlıklarını; ülkelerin her alan ve iş kolunu, çalışmalarını, ekonomilerini etkileyen koronavirüs ile ilgili bir açıklamada bulundu.28.03.2020 13:08

Hayatımızın tamamen virüsle değiştiğini ifade eden Yapılmışev, "Hepimizce malum olduğu üzere, aralık ayı sonlarında Çin’de başlayan ve önlenemeyerek süratle dünyaya yayılan corona virüsü, bütün ülkelerin gündeminde en önemli problem olarak yer almaktadır.

KORKUTELİ’DE DE SIKI TEDBİRLER ALINDI

Öncelikle insanların sağlığını, eğitimini, hayat tarzını, alışkanlıklarını; ülkelerin her alan ve iş kolunu, çalışmalarını, ekonomilerini, kısaca her şeylerini etkilemektedir. Bu nedenle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’miz, ilimiz Antalya ve yaşadığımız Korkuteli’de de sıkı tedbirler alındı. Türkiye’de şu ana virüs nedeniyle açıklanan ölü sayısı 75, vaka sayısı ise 3629 kişi. Dünyada ise ölü sayısı yirmi bir binli rakamları geçti. Yani büyük bir küresel tehditle karşı karşıyayız. Sorun büyük olunca alınan tedbirler de büyük oluyor” dedi.

 

TÜM YERLERE KAPATMA VEYA KISITLAMA GETİRİLDİ

Av. Medine Yapılmışev, açıklamasına daha sonra şu şekilde devam etti: “Ülkemizde anaokulundan üniversiteye tüm öğretim kurumlarında eğitim öğretime ara verilerek ilk ve ortaokullar ile liselerde Eğitim Bilişim Ağı (EBA), üniversitelerde ise Uzaktan Eğitim ile öğretime devam edilmektedir.

Eczane, market ve sağlık kuruluşları dışındaki tüm yerlere kapatma veya kısıtlama getirildi. Devletimiz tarafından yerinde ve zamanında alınan tedbirlerle Türkiye şu ana kadar kriz yönetiminde başarılı bir sınav vermiştir.

BAŞARILI BİR MÜCADELE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTE

Ben sağlık personeli değilim ama bir siyasi parti ilçe başkanı olarak sayın kaymakamımız, belediye başkanımız ve sağlık kurum yöneticileriyle irtibat kurarak bilgi alıyoruz. İlçemizde ve ilimizde alınan tedbir ve uygulamalar ile şu ana kadar vakayla karşılaşılmamış olmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu iş siyaset üstü bir durum, herkes ve her kurum üzerine düşen görevi yerine getirmelidir, memnuniyetle ifade etmek gerekir ki şu ana kadar uyumlu bir şekilde yapılması gerekenler yapılıyor. Bu sayede ülkemizde alınan sıkı tedbirlerle başarılı bir mücadele gerçekleştirilmektedir.

 

ÇOK BAŞARILI BİR SINAV VERMİŞLERDİR

 Başta sayın cumhurbaşkanımız, sağlık bakanımız ve içişleri bakanımız, vali, kaymakam ve belediye başkanlarımız olağanüstü bir çalışma göstermektedirler. Bütün hastanelerimiz, doktor, hemşire, laborantlar olmak üzere tüm sağlık personelimiz mesai tanımaksızın çok başarılı bir sınav vermişlerdir bu süre içerisinde. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve Genel Başkan Yardımcılarımız başından beri süreci yakinen takip etmekte ve yapılması gereken her konuda devletimize hassasiyetle destek vermektedir. Bu vesileyle, başta sağlık personeli olmak üzere hastalıkla mücadelede mesai mevhumu gözetmeksizin çalışan belediye personelimize teşekkürlerimizi ifade ediyor, öncelikle ülkemizin ve tüm dünyanın Covid-19 illetinden en kısa zamanda kurtulması ve insanların normal hayatına dönmesini diliyorum. Sağlıklı günlere." Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.