Yasağa uymayana ceza yağacak

Yasağa uymayana ceza yağacak

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de polis ve zabıta ekipleri sokağa çıkma yasağını ihlal eden 65 yaş üstü vatandaşlara uyarıda bulundu. Sokağa çıkma yasağına uymayan 65 yaş üstü vatandaşları ise 3 bin 150 TL idari para ve hapis cezası bekliyor24.03.2020 11:32

ANONS SİSTEMİ İLE UYARI

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağı, ilçemizdeki kolluk kuvvetleri tarafından uygulanmaya başlandı.  Ayrıca Korkuteli Belediyesi dün anons sistemi ile 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşları dışarı çıkmamaları konusunda sık sık uyardı.

KİMLİKLERİ KONTROL EDİLDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların, ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları yasaklandı. Yasakların başlamasıyla polis ve zabıta ekipleri cadde ve sokaklarda devriyelerini sıklaştırdı. Sokakta şüphelendikleri kişilerin kimliklerini kontrol eden ekipler 65 yaş üstü olan vatandaşları uyararak evlerine gitmelerini istedi.

İŞLEM BAŞLATILACAK

Yaşları 65 üstü olan ve sokağa çıkan vatandaşlara durumu anlatan ekipler, hem kendi hem de diğer vatandaşların sağlığı için dışarı çıkmamaları konusunda uyarıldı. Bütün bu uyarılara rağmen yasağa uymayanlara 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanacak. Para cezasına rağmen evine dönmeyenlere; Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan ”Yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi iki aydan bir yıla hapis cezası ile cezalandırılır” hükmü uyarınca, işlem başlatılacak. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.