Yelten Bozova’ya su vermedi

Yelten Bozova’ya su vermedi

Geçtiğimiz gün öğleden sonra Yelten Mahallesi’nde içme suyu şebekesinin Bozova Mahallesine bağlandığını öğrenen mahalle sakinleri tarafından, ASAT ekipleri protesto edildi.19.07.2019 12:51

ASAT’A ATEŞ PÜSKÜRDÜLER

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT ekipleri, Yelten Mahallesi’nin girişinde bulunan ve Deniz Pınarı Mevkii adı verilen, mahallenin içme suyu şebekesinin bulunduğu kaynaktan, içme suyu sıkıntısı olan Bozova’ya hat bağladılar. Bunu öğrenen Yelten Mahallesi sakinleri sularının kendi mahallelerine yetmediğini belirterek su hattını kopararak ASAT ekiplerini protesto ettiler. 

 

ASAT MÜDÜRÜ MÜDAHALE ETTİ

Mahalle girişine toplanan bir grup vatandaş ilk olarak hattı kopardılar, sonra olay yerinde bulanan ASAT ekiplerine ateş püskürdüler. Aynı gün Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’le birlikte Korkutelili muhtarlar ile toplantı yapan ASAT Genel Müdürü olaya müdahale etti. Yelten Mahalle Muhtarı Yetiş Özen; “ ASAT ekipleri bizim mahallemizin içme suyu şebekesi olan Deniz Pınarı dediğimiz kaynaktan Bozova’ya hat bağlamışlar.” dedi.

 

ÖZEN: İZİN VERMEZDİM

 Muhtar Özen; “Bunun ile ilgili en ufak bilgim yoktu. Olsaydı da izin vermezdim. Bunu duyan vatandaşlarımız ile ASAT ekipleri arasında sıkıntı çıkmış. Hat vatandaşlarımız tarafından zaten sökülmüş. Bizde Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve ASAT Müdürümüz ile toplantıdaydık. Olaya ASAT Müdürümüz müdahale etti. Mahallemizden Bozova’ya bağlanan hat kesildi. Bir daha mahallemizden hat bağlanmayacak.” dedi.  Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.