Yeni meclis ilk toplantısını gerçekleştirdi

Yeni meclis ilk toplantısını gerçekleştirdi

31 Mart yerel seçimlerinde seçilen Korkuteli Belediye Meclisi dün ilk toplantısını gerçekleştirdi. İlk mecliste katip üyeler, başkan vekilleri, encümen üyeleri komisyonlara üye seçilmesi ve Akdeniz Belediyeler Birliğine üye seçimi gerçekleştirildi.16.04.2019 09:26

Dün öğleden sonra Korkuteli Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan meclis iyi dilek konuşmaları ile başladı. Daha sonra yeni meclis oluşturuldu. İlk gündem maddesi olarak; 5393 sayılı Belediye Kanununun 19. maddesi gereğince İki Adet Asıl ve İki Adet Yedek Meclis Katip Üyesinin ilk iki yıl görev yapmak üzere seçimi yapıldı. Yeni meclisin ilk iki yıl görev yapmak üzere seçilen katip üyeleri; Asil Katip Üyeler; Hatice Demir ve Mustafa Kızılsert oldu. Yedek katip üyeler; Nazan Yavuz ve Ayhan Tığrak oldular. Daha sonra Meclis I. ve II. Başkan vekili ilk iki yıl görev yapmak üzere seçimi yapıldı. İlk üç turda da eşitliğin çıkması üzerine kura çekimi yapıldı. Korkuteli Belediyesi Birinci Başkan Vekili; İlhami Yıldıran, İkinci Başkan Vekili ise Turgut Kara oldu.5393 sayılı Belediye Kanununun 33.maddesi gereğince bir yıl görev yapmak üzere iki adet daimi Encümen Üyelerinin de ilk etapta gizli oyla seçimi yapılmak için sandığa gidildi. Ancak oylama sonuçları hep eşit çıktığı için kura çekildi.

Üye seçimleri kura ile yapıldı

Çekilen kura sonucu; Korkuteli Daimi Encümenleri; Celal Büyükyıldız ve Lütfü Yapıcı oldular. Daha sonra İhtisas Komisyonlarına üye seçimi yapıldı. Ardından Akdeniz Belediyeler Birliğine 2 Asil ve 1 Yedek Üye seçimi yapıldı. Meclisin genelinde olduğu gibi oylama üç seferde de eşit sonuçlandığı için yine kura çekimi yapıldı. Çekilen kurada; Saadet Partisinden Mehmet Manavoğlu ve İYİ Parti'den Ali Ateş asil üye, İYİ Parti'den Ayhan Tığrak ise yedek üye oldular. Yedinci gündem maddesinde ise Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek yerini birinci başkan vekili seçilen İlhami Yıldıran'a bıraktı. Ve 2018 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi hususundaki Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 29/03/2019 tarih ve 1349 sayılı yazısı görüşüldü. 2018 yılı Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi. Son gündem maddesinde ise; Denetim Komisyonu Raporunun Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 29/03/2019 tarih ve 1350 sayılı yazısı görüşüldü. Son gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi. Mayıs ayı meclisinin 2 Mayıs 2019 Perşembe günü toplanmasının kararlaştırılmasının ardından oturum kapatıldı. Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.